Tekrar Başkanınız Olarak Döneceğim

Ana Sayfa / HABER / Tekrar Başkanınız Olarak Döneceğim
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından Sarıçam deresinin ıslah çalışmalarının ikinci bölümünün temel atmasına katılan Başkan Durak, burada yaptığı konuşmada, "Bugün burada çok güzel bir projenin temelini atacaktık ama bunu gölge düşürdüler. Hizmetlerimizle vatandaşlarımıza merhaba diyecektim ve temel atacaktım ki ne yazık ki beni görevden uzaklaştırdılar. Her zamanki iftiralar doğrultusunda hukukun üstünlüğü tecelli edecek ve birkaç gün içinde tekrar başkanınız olarak karşınıza çıkacağım şüpheniz olmasın." dedi.

Seçimlerde yenilgiyi bir türlü hazmedemeyenlerin bu siyasi komployu kendisine kurduğunu ileri süren Durak, şöyle devam etti: "Seçim yapılalı bu gün bir yıl oldu. Seçim yenilgisini bir türlü hazmedemeyenler, başta Başbakan'ımız demişlerdi ki, Yüksek Seçim Kurulu kararına rağmen 'Orada şaibeli bir başkan oturuyor' dedikten sonra belediyeden müfettiş eksik olmadı. Şimdi ben 47 yıldır buradayım. 8 defa aday oldum 7'sini kazandırdınız beni. İkisi belediye meclis üyeliği olmak üzere. Bugüne kadar bana hiç kimse yüz kızartıcı bir suç istinadında bulunmadı, adam kayırdı, rüşvet verdi, verdirdi diyemedi. Sicilim ak. Şimdi bana aklan diyenlere soruyorum, ben kararmadım ki aklanayım. Yani iki tane müfettişin raporunun sonucunda, daha sonuç yok müfettiş raporunu da görmedim suç iddia eden, yok suç, yok suçlu yok ama siyasi senaryo var, hazımsızlık var."

Siyasi hazımsızlık sonucunda İçişleri Bakanlığı genel müdürünün yazdığı iki satır yazıyla görevden uzaklaştırıldığını öne süren Durak, şöyle devam etti: "Milli irade böylemi tecelli ediyor. Burası Patagonya devleti mi, muz cumhuriyeti mi? Hukukun üstünlüğü yok mu, kanunlarımız yok mu? Kanun derki, 'bir suç varsa o suçun ardından bir süre belediye başkanı görevden uzaklaştırılır. Burada suç yok suçu iddia eden yok. 12 ay oldu secimler olalı AK Parti'den ayrılalı 14 ay oldu belediyemden müfettiş eksik olmadı. Eğer azıcık bir suç olsaydı onu açığa çıkaramazlar mıydı. Halk benim arkamda. Sizin sayenizde Aytaç Durak daha güçlü olacak. Daha büyük hizmetler yapacak. Bazı siyasilerin tezgahlarıyla yazdıkları senaryoyla bizi alaşağı etmeleri bizi sizden uzaklaştırmaları mümkün değildir. Cumhuriyet hükümetimiz hukuk sistemimizde adli karar sonuçlanmadıkça kimse suçlanamaz. Burada adli bir karar yok adliyede hakkımızda soruşturma yok. Uzun yıllardır beni suçlayanlar var her seçimde yapıyorlar. Ama şimdi seçimde yok. Ama komplo var. Benim belediyemde 15 gün evvel rüşvet dedikoduları yaygınlaşmıştı. Bu sırada benim elime bir ses kaydı geçti. İçinde bir meclis üyesinin 260 bin Dolar rüşvet pazarlığı vardı. Ben ne yapacaktım bunu duyunca savcılığa vermeyeyim mi? Hasır altı mı edeyim? Bende mi ortak olayım? Üstüne gittim, üstüne gitmeye de devam edeceğim. Yolsuzluklara izin vermeyeceğim."

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler