Pkk İle Çatışmalar Yakın

Ana Sayfa / HABER / Pkk İle Çatışmalar Yakın
Onaltı yıldır Avrupa'da yaşayan eski DEP milletvekili Zübeyir Aydar, Neşe Düzel'e konuştu: Türkiye'de her tarafta askeri hareketlilik var. Bu askerler pikniğe gtmiyorlar. Ciddi çatışmalar olabilir.

OPERASYON BAŞLADI

Aydar'a göre, 5 Aralık 2008'den beri PKK'nın tek taraflı ateşkesi vardı ama ordu 30 Mart'ta operasyon başlattı: Her tarafta askeri hareketlilik var. Bu askerler pikniğe gitmiyorlar. Ölüm haberleri geliyor. Türkiye çözüme yanaşmıyor. Operasyonlar arttı. Korkum şu ki, ciddi bir çatışmalı döneme girildi.

ORDUYA'DEĞİŞ' DEMEK

Eski DEP milletvekili Aydar şöyle devam ediyor: Amerika'nın eskisi gibi bir militarist yönetime ve Türk Ordusuna ihtiyacı yok. Şu anda Amerika'da da, Avrupa da orduya karşı AKP'yi destekliyor. Orduya 'değiş' diyorlar. Amerika'nın AKP gibi bir ılımlı İslam'a ihtiyaca var. Bunu model olarak gösteriyor.

PKK SINIRLI BİR BÖLÜM

Aydar konşmasını şöyle sürdürüyor: Dünya değişti. Biz de değiştik. Silahlı mücadelede ısrar etmiyoruz. Eskiden her şey PKK'ydi. Şimdi her şey KCK. PKK', 'KCK' hareketinin içinde sınırlı bir bölüm.

PKK DİYE BİR ŞEY YOK, HER ŞEY KCK

- KCK nedir?

Bizim genel hareketin bir toplamıdır KCK. Türkçe karşılığı Kürdistan Topluluklar Birliği, Meclisler Birliği gibi bir şey... Bir Meclis'i var. Bu Meclis Kongra Gel'dir. Bir de Kongra Gel'in içinden seçilmiş yürütme konseyi var. Ben şu anda onun üyesiyim. Eskiden her şey PKK'ydi.

- Şimdi her şey ne?

Şimdi her şey KCK

-KCK PKK'nın üstünde mi?

Evet PKK, KCK adı verilen hareketin içinde sınırlı bir bölüm.

- Bu durumda en tepede sizler mi varsınız?

En tepede Abdullah Öcalan yer alır. Ondan sonra Meclis, ondan sonra yürütme konseyi.

- En tepede sizler varsınız yani

Evet 31 kişilik yürütme konseyinin başında Murat Karayılan vardır.

TÜRKİYE LİSTE VERİYOR

Avrupa'da Türkiye'ye paralel bir KCK operasyonu yapıldı. Türkiye, ABD'ye isim listeleri veriyor. Amerika'nın aracılığıyla Avrupa Birliği harekete geçiyor.

CİDDİ ÇATIŞMALAR YOLDA

Ermeni tasarısının kabulüne karşılık, 'al sana Belçika'da operasyon' dediler. Bunun arkasından ciddi çatışmalar gelecek. Kandil ve Türkiye'de askeri operasyonlar yapılacak.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler