Balık Yok Çöp Var

Ana Sayfa / HABER / Balık Yok Çöp Var
Ankara'dan Abant Gölü'ne balık tutmak için gelen Oltacılar ile Rastgele dernekleri üyeleri, uzun bekleyişin ardından balık tutamayınca, göl çevresinde çöp topladılar.
Ankara Oltacılar ile Rastgele dernekleri üyesi 70 kişi, hafta sonu balık avlamak için doğal güzellikleriyle bilinen Abant Tabiat Parkına geldi. Yapılan hazırlıkların ardından balık tutmaya çalışan dernek üyeleri, saatler süren bekleyişe rağmen balık tutamadı.
Balık tutamayacaklarını anlayan üyeler, bir araya gelip göl çevresinde çöp topladı. Toplanan çöpler daha sonra konteynerlere bırakıldı.
Ankara Oltacılar Derneği Genel Başkanı Serkan İnanç, Abant'ta balık tutulmamasının yapılan tahribattan kaynaklandığını belirterek, ''Abant'ın endemik yapısı perişan edilmiş, artık Abant yok denecek kadar kötü bir durumda. Balık tutamadık. Yapılan bu çalışmalar yüzünden bundan sonra da tutulamayacağı kanaatindeyiz. İnşallah yetkililer Abant'a sahip çıkarlar'' dedi. Abant-Mudurnu yolu üzerinde yeni yol yapım çalışmasını yerinde gören dernek üyeleri, Abant'ta ağaç katliamı yapıldığını öne sürerek, yetkililerin bir an önce bu katliamı durdurması gerektiğini, yol yapım çalışmasının devam ettiğini ve daha çok sayıda ağacın kesileceğini vurguladılar. Abant'ta yapılan çalışmaları protesto etmek için imza kampanyası düzenleyeceklerini bildiren derneklerin üyeleri, toplanan imzaları Çevre ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Orman Genel Müdürlüğü ve Bolu Valiliğine göndereceklerini söylediler.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler