Taraftar Tarafatarlığını Yapsın

Ana Sayfa / HABER / Taraftar Tarafatarlığını Yapsın
Boluspor'da kulüp başkanı Necip Çarıkçı, görevinden ayrılan teknik direktör Mustafa Uğur'un Boluspor'un ilk 6'ya girmesi için böyle bir karar aldığını söylerken, bundan sonra herkesin şahsi olayları bir kenara bırakmasını istedi.
Çarıkçı, kulüp binasında, Boluspor teknik direktörlüğünden bugün istifa eden Mustafa Uğur ile birlikte açıklama yaptı. Açıklamasında, "Hayırlı olsun diliyoruz." diyerek başlayan Çarıkçı, Mustafa Uğur'un istifasını "onurlu bir davranış" olarak değerlendirdi.
Uğur'un Boluspor adına faydalı olacağı için böyle bir karar aldığını belirten Çarıkçı, şöyle devam etti: "Hocamıza bize verdiği hizmet için teşekkür ediyoruz. Çünkü bizim futbol camiası çok küçük olduğu için her şey yaşanıyor. Dolayısıyla kalan 5 maçta ne yapmamız lazım, öncelikle bunu düşünmemiz gerekiyor."
TARAFTAR TARAFTARLIĞINI YAPACAK
"Hep şunları söylüyorum herkes işini yapacak." diyen Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, şunları kaydetti: " Taraftar taraftarlığını yapacak, basın basın görevini yapacak. Biz de bu işi yapacağız. Öncelikle ben basından rica ediyorum. Herkes hoca da hata yapmışsa eleştirsin. Başkan, yönetim hata yaptıysa eleştirsin. Taraftar da aynı şekilde eleştirsin. Hiçbir taraftar futbolcusuna teknik heyetine daha maçın 45. dakikasında küfür etme hakkı yoktur. Eğer o küfür ediliyorsa bizim şahlanma şansımız yoktur. Çünkü sen kötü niyetle o küfürü etmişsin. Ben fazlada konuşmayacağım ama yılsonunda da her şeyi ortaya dökeceğim."
İÇİME YAZDIM
Çarıkçı, kalan 5 maçta her şeyi yapacaklarını belirterek, "Yok şu futbolcu bu maçta onu yapmış, bunu yapmış artık bunları yapmayacağız. Biz bu futbolcularla bir yerlere geleceğiz. Onun için şahsi olaylar olmamalı çünkü bazı şeyler farklı yerlere götürülüyor. Aslı astarı olmayan ama Bolu da tabi sevilen bir takım olduğu için insanlar bunu çok daha büyütüyor. Tek yapılacak şey hocamız kim olursa olsun Konya maçı bizim için önemli bir maç biz bu maçı almak için gereğinden fazla gayret göstereceğiz. İyi yürekli taraftarlarımız bizi destekleyecek bu maçı almamız lazım. Ama en çok üzüldüğüm küfürdür. Bunu kabul edemiyorum içime yazdım. Bu futbol Boluspor 9 kişi kalmış kötü oynamışız bunlar olabilir. Ama hiç kimse futbolcusuna yöneticisine bu şekilde küfür etme hakkına sahip değildir.
Sonuçta futbolculuk kardeşlerimizin mesleği onlar bu işten para kazanıyorlar" diye konuştu.
FUTBOLCU İSTEMEZ Mİ?
Futbolcuların Dardanelspor maçını almaları halinde geçen hafta verilen 5 bin liralık cezayı iptal edeceğini kaydeden Çarıkçı, sözlerini şöyle tamamladı: "Hangi futbolcu 7 binlik pirim almak istemez ama olmuyor futbolda her şey var. Bizim oyuncularımız ilk 6'ya girmek istemez mi? 6'ya girip orada maçlarda oynayıp transfer olmak istemezler mi?"

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar