Tekrar Başa Gelindi

Ana Sayfa / HABER / Tekrar Başa Gelindi
Bolu il genel meclisinin dünkü oturumunda İl özel idaresine ait binaların bakım onarım ve doğalgaz tesisinin yapılması ile ilgili ödenek hakkında ki raporunun okunması sırasında Bolu valisi Halil İbrahim Akpınar'la CHP'li il genel meclis üyeleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Vali Akpınar'ın lojmanlarda oturanlardan onarım giderlerinin tahsil edilmesi gerektiğini söyleyerek"Lojmanlarda oturanlar bu giderleri karşılamalıdır, Bedavadan oturuyorlar"şeklinde konuşması üzerine söz alan İl genel meclis üyesi Sebahattin Öztürk Türkiye Cumhuriyetinin sosyal bir devlet olduğunu belirterek" İnsanların lojmanda oturmaya hakları vardır, o kadar olacak" diye konuştu. CHP'li İl genel meclis üyesi Hakkı Fidan ise "Eğer buraları satacaksak ödenek ayırmamıza gerek yok "şeklinde konuştu.

 

Bolu İl genel meclisinin nisan ayı oturumları tüm hızıyla devam ediyor. Salı günü gerçekleştirilen oturumda ilk olarak Gövem ve Piroğlu köylerinde turizm tesis alanı amaçlı hazırlanan imar planının onanması talebi ile İmar ve Bayındırlık komisyonuna gönderilen rapor okundu. Raporu okuyan komisyon üyesi Taner Laçin raporun 3.kez önlerine geldiğini söyleyerek; "Gövem'de 8 Piroğlunda ise 17 parsel üzerinde turizm tesis alanı amaçlı olarak hazırlanan tesisin 3 adet parselinde "kısmen orman arazisi olduğu" yönünde elimizde bilgi mevcuttu. Komisyonumuz söz konusu bu üç parselin planlama alanı dışarısında bırakılarak onaylanmasında yarar görmüştür."dedi. Yapılan oylama da karar oy birliği ile kabul edildi. Oturumda daha sonra İl özel idaresine ait binaların bakım onarım ve doğalgaz tesisinin yapılması ile ilgili ödenek hakkında ki rapor okundu. Konu hakkında söz alan meclis üyesi Hakkı Fidan İl özel idaresine ait mülklerinin satılmasıyla ilgili bir eğilimin olduğunu hatırlatarak; "Eğer burayı satacaksak ödenek ayırmamıza gerek yok "şeklinde konuştu.Bolu Valisi H.İbrahim Akpınar ise lojmanlarda oturanlardan onarım giderlerinin tahsil edilmesi gerektiğini söyleyerek"Lojmanlarda oturanlar bu giderleri karşılamalıdır,Bedavadan oturuyorlar"şeklinde konuştu.İl genel meclis üyesi Sebahattin Öztürk ise Türkiye Cumhuriyetinin sosyal bir devlet olduğunu belirterek" İnsanların lojmanda oturmaya hakları vardır,o kadar olacak" diye konuştu.İl genel meclisi başkanı Mücahit Kutlu ise konunun Plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesinin ardından ele alınması gerektiğini söyledi.Konu oy birliği ile Plan ve bütçe komisyonuna gönderildi.Oturumda daha sonra İl encümenine üye seçimi yapıldı.CHP'li üyelerin katılmadığı seçimde encümen üyeliklerine Taner Laçin,Mümtaz Altınbaş,Hasan Uzunoğlu,İrfan Yücel ve Mehmet Bıdaklar oy birliği ile seçildi.
21 üyenin katıldığı seçimde Plan ve bütçe komisyonuna Hasan Uzunoğlu,Mümtaz Altınbaş,Yusuf Gökçe,İlhan Serçe ve Murat Demirel.İmar ve Bayındırlık komisyonuna Taner Laçin,Recai Namdar,Kemal Aydınöz,Vedat Özkan,Recai Çağlar Eğitim kültür ve sosyal işler komisyonuna Üzeyir Ercivan,İrfan Yücel,M.Nuri Gürsoy,Rıdvan Sevinç,İsmail Akman Çevre ve sağlık komisyonuna ise Metin Demirbilek,Zeki Ozulluoğlu,Necati Doğru,Fehmi Çınar Mehmet Bıdaklar oy birliği ile seçildi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler