Kültür Kenti

Ana Sayfa / HABER / Kültür Kenti
Mudurnu'da kültür kenti panel ve çalıştayı yapıldı.
Belediye düğün salonunda Mudurnu Kaymakamlığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Ankara Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Mudurnu Belediye Başkanlığı tarafından kültür kenti isimli panel ve çalıştay toplantısı yapıldı.
Panele konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Levent Kayapınar, Funda Erkol Öztürk, Doç Dr Çetin Göksu, Prof Dr Mehmet Tuncer, Prof Dr Ali Koçyiğit ve Yrd. Doç. Dr. Tahsin Turgay, Mudurnu'nun turizm ve diğer alanlarda kalkınması için gereken çalışmaların nasıl yapılacağı hakkında açıklamalarda bulundular. ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr Çetin Göksu, Mudurnu'yu kültürel ve doğal değerlerinden faydalanarak, yeni bir planlama ve yaklaşım anlayışı ile bir kültür kenti yaratmak istediklerini dile getirdi.
Göksu, ''Bu proje Türkiye'nin diğer kentlerine örnek olabilecek bir çalışma olacak, bilimsel araştırmaların ağırlıkta olduğu bir araştırma olacak. Birçok üniversitenin katılımı ile ilgili bir proje yapılacak ve kültür kenti araştırma ve kurulma kapsamında çalışmalara katılabilecekler. Özellikle Anadolu'da kaybolan ama gelecek açısından önemli olan doğayla bütünleşmiş olan yerel kültürün canlandırılması ekonomik olarak üretilir hale gelmesi ve bu yörenin kalkınmasında önemli bir odak noktası olacak'' dedi.
Panele, Mudurnu Kaymakamı Mutlu Köksal, Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, Bolu Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan, Bolu Müze Müdürü Mustafa Güneş ve öğrenciler katıldı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler