Ankara'yı Kızdıran Haber

Ana Sayfa / HABER / Ankara'yı Kızdıran Haber
Dışişleri Bakanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve Kudüs konusundaki tutumuyla ilgili son eleştirilerinin ardından İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Erdoğan'a yönelik kullandığı ifadeleri, "haddini aştığını, yakışıksız ve hiçbir gerçekle bağdaşmadığını" belirterek şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Özügergin tarafından bir soruya cevaben yapılan açıklamada, "Lieberman'a atfen İsrail basınında yayınlanan Sayın Başbakanımıza yönelik haddini aşan, yakışıksız ve hiçbir gerçekle bağdaşmayan ifadeleri şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Bu ifadeleri Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenmiş bir şahsın sarf etmesi, İsrail adına üzüntü vericidir" denildi.

Türkiye'nin İsrail'e yönelik politikası ve söyleminin, bölgesel barış ve istikrarın korunmasını gözeten ilkesel bir tutum çerçevesinde şekillendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu bağlamda, İsrail'in bölgede güven ortamının tesis edilmesine ve kalıcı barışa gidecek yolun açılmasına hizmet etmeyen faaliyetleri tarafımızdan eleştirilmektedir ve eleştirilmeye devam edilecektir. Dolayısıyla Sayın Başbakanımızın barışın sağlanmasının ve insan haklarının korunmasının önemine vurgu yapan ifadelerinin aşırılık olarak tanımlanması, hiçbir insaf ölçüsüne sığmayan haksız ve vahim bir çarpıtma teşkil etmektedir."

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, "bahse konu olan açıklamanın, İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'ın uluslararası ilişkilerin yürütülmesinde yerleşik diplomatik nezaket kurallarını hiçe saymaya dönük tutumunun devam ettiğini gösterdiğini" ifade etti.

Açıklamada, "İsrail'i bu anlamsız ve kabul edilmez yaklaşıma bir an önce son vererek aklıselim ile hareket etmeye davet ediyoruz" denildi.

İsrail'in Ynet haber sitesi, İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'ın yaptığı açıklamada, "Erdoğan'ın yavaş yavaş Kaddafi (Libya lideri Muammer) veya Hugo Chavez'e (Venezüela Devlet Başkanı) dönüştüğüne inandığını" söylediğini duyurmuştu.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler