Kimseye Boyun Eğmeyiz

Ana Sayfa / HABER / Kimseye Boyun Eğmeyiz
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin değişmesini, dönüşmesini, muasır medeniyetler seviyesine çıkmasını istemeyenler tarafından her fırsatta engellendiklerini belirterek, ''Çetelerle karışımıza çıktılar, mafya ile hukuk dışı örgütlenmelerle karşımıza çıktılar, hukuku zorlayarak karşımıza çıktılar, hiçbirine boyun eğmedik'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Paris'teki Zenith Salonu'nda düzenlenen ''Paris Buluşması''nda Avrupa'da yaşayan Türklere hitap etti. Erdoğan, tüm dünyada çok ağır bir küresel kriz devam ederken, Türkiye ekonomisinin 2009'un son çeyreğinde yüzde 6 büyüme kaydettiğini anımsattı.

''Türkiye değişiyor, dönüşüyor, büyüyor, gelişiyor'' diye konuşan Erdoğan, hükümet olarak her alanda ülkeyi büyütmenin, geliştirmenin, demokratikleştirmenin mücadelesini verirken, bir kısım engelleri de aşmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Gecede, Antakya Medeniyetler Korosu'nun verdiği konsere değinen Erdoğan, grup üyelerinin farklı dinlere mensup olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

''Bu grubun üyeleri bir araya geldiler mi? Geldiler. Bir sıkıntı var mı? Yok. Niye? Hepsi de bizim toprakların insanları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Biz ne diyoruz? 'Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi' diyoruz değil mi? Benim ülkemde kim var hepsini biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, 'yaradılanı Yaradan'dan ötürü severiz' anlayışıyla seviyoruz. Böyle bakmamız lazım insanlara. Yani Türk'ü, Kürt'ü birbirinden ayırma yarışına girenler ayrımcıdır. Onlar nifak tohumlarını milletimizin arasına serpenlerdir. Onlara biz dost gözüyle bakamayız kusura bakmasınlar'' görüşünü dile getirdi.

-FRANSA'DA ÇİFTE VATANDAŞLIK HAKKI-

Fransa'nın çifte vatandaşlık hakkı tanıdığını ancak Türk vatandaşların ilgi göstermediğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

''Peki benim burada vatandaşım buna niye müracaat etmiyor? Neden? (Efendim ben etmem...) Niye? Neyin kaybolur? Et kardeşim, et. Et, bundan çekinme. Fransa'nın sana vermiş olduğu o seçme ve seçilme hakkını kullan. Bu büyük bir zenginliktir, bunu değerlendir. Eğer Başbakanı'na güveniyorsan ben de sana diyorum ki bunu yap. Fransız pasaportunu almak senin kimliğini kaybetmen anlamına gelmez. Ne senin Türklüğün gider, ne Kürtlüğün gider, ne Romanlığın gider. Böyle yanlış yanlış şeylerin içerisine girmeyin. Bu sana verilmiş olan ek bir imkandır, fırsattır bunu değerlendir.

Niçin şu topluluğun içinden Avrupa Parlamentosu'na gidenlerin sayısı artamasın? Niçin o parlamentoda Ahmet'in, Mehmet'in, Hasan'ın, Ayşe'nin, Fatma'nın sayısı artmasın, niçin bunları istemiyorsunuz? Atın bu adımları. Bak siz bu adımları atmıyorsunuz ama başkaları atıyor. Bir olun, beraber olun, iri olun, diri olun. Bunu söylüyorum ben sizlere. Bu adımları atarken de inanıyorum ki ülkeme de çok şey kazandıracaksınız.''

-''BOYUN EĞMEDİK''-

Erdoğan, Türkiye için çalışırken önlerine engeller konulduğuna işaret eden Erdoğan, hiçbir engellemeye boyun eğmediklerini söyledi.

''Çetelerle karışımıza çıktılar, mafya ile hukuk dışı örgütlenmelerle karşımıza çıktılar, hukuku zorlayarak karşımıza çıktılar. Hiçbirine boyun eğmedik'' diye konuşan Erdoğan, ''Şu anda da tarihi nitelikte bir Anayasa değişikliğini gerçekleştiriyoruz. Türkiye'yi Avrupa standartlarında bir hukuk sistemine, Avrupa ve modern ülkeler standartlarında bir demokrasiye kavuşturmak için Anayasa'yı değiştiriyoruz. Bunu da gerçekleştirdiğimiz zaman, inanın Türkiye'yi kolay kolay hiç kimse tutamayacak, hiç kimse Türkiye'nin büyümesi önünde engel olamayacak'' görüşünü dile getirdi.

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunun altını çizen Erdoğan, saygı görmek için önce kendi sorunlarını çözmesi gerektiğine dikkati çekti. Erdoğan, Türkiye'nin tarih boyunca, birliğini,bütünlüğünü, en önemlisi de kardeşliğini muhafaza ederek bugünlere ulaştığını söyledi.
Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin kardeşliğini büyüttükçe, ekonomisini ve itibarını da büyüttüğünü söyledi.


Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler