Köy Yollarımızı Yapalım

Ana Sayfa / HABER / Köy Yollarımızı Yapalım
Nisan ayı İl Genel Meclisi Toplantısı'nda köy yollarının asfaltlanması ve onarımı ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. Konuyla ilgili söz alan CHP İl Genel Meclisi üyesi Hakkı Fidan, "Köy yollarımızı yapalım,muhtarlarımız zor durumda" dedi.

Yapılan toplantıda köy yollarının yapım, asfalt, kaplama ve onarım giderleri için ödenek aktarılması talebi görüşüldü. Gündem maddesi ile ilgili söz alan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı, Fidan "Ben il genel meclisinde görev yapmaya başlayalı yaklaşık bir yıl oldu. Yaptığımız çalışmalarda bir sürü asfaltı olmayan köy olduğunu tespit ettik. Kanalizasyonları yapılmamış bir sürü köy var. Bu köylerimizin sorunlarını dikkate alalım. Köy muhtarlarımız çok zor durumda. Bu sene 2010 yılı programında bu sorunları dikkate almamız lazım" dedi.

ÖNCELİKLERİN BELİRLENMESİ LAZIM

Fidan'ın yaptığı açıklamaya İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu şu şekilde cevap verdi: "Bu konuda yapılacak çalışmalarla ilgili tespitler, Yüksek Planlama Kurulu tarafından yapılıyor. Kurul kararına bağlı olarak grup köy yollarında, ikinci olarak da nüfusu yoğun olan köylerde öncelikli olarak çalışma yapılıyor. Tabi ki biz vatandaşımız için gerekli olanları yapmak durumundayız. Sadece yol değil su kanalizasyon gibi ihtiyaç duyulan her şeyi gerçekleştirmek durumundayız. Ama bu konuda önceliklerin belirlenmesi önemli."

ÖDENEĞİN YETERLİ GELMEDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Görüşülen gündem maddesiyle ilgili Bolu İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda "İl Özel İdaresi 2010 yılı bütçesinde imar ve kentsel iyileştirme müdürlüğüne ait ilimizdeki köy yollarının asfalt kaplama ve onarımı için 300 Bin TL ödenek konulmuştur. 2009 yılı envanter çalışmaları sonunda asfalt yol ağının 1937 kilometre olduğu tespit edilmiş olup, ödeneğin yeterli gelmediği tespit edilmiştir. Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde arta kalan 230 Bin TL'nin İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nün köy yollarının asfalt kaplama ve onarılma giderlerine aktarılmasını görüşülerek karara bağlanması gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.

Hazırlanan rapor oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

DAMLA Eczanesi

Telefon :0374. 2702880

Adres : Sağlık Mh.Dodurga Cd.Kutlu Apt.No:57 (Çağsu Hastanesi Karşısı)


ÖZCAN Eczanesi

Telefon :0374. 2181990

Adres : Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler