İşçi Hedef Olmamalı

Ana Sayfa / HABER / İşçi Hedef Olmamalı
Bolu İl genel meclisinin dün gerçekleştirilen oturumunda İl Genel meclis üyesi Sabahattin Öztürk son aylarda İl özel idaresinde çalışan işçi ve memurların sık sık hedef haline getirildiğini söyleyerek" Aynı şeyin bürokrasi içinde gösterilmesini istiyorum. Müdür ve şeflerde tıpkı işçi ve memur gibi denetime tutulmalıdır" dedi. İl genel meclis başkanı Mücahit Kutlu ise "Eğer gördüğünüz bir usulsüzlük varsa yasal haklarınızı kullanabilirsiniz. Denetim müdürler içinde geçerlidir" dedi.


Bolu İl genel meclisinin Nisan ayı oturumları sona erdi. Oturumda 5302 sayılı özel idaresi kanununun 17.maddesi gereğince İl özel idaresinin 2007 yılı gelir-gider hesap işlemlerine ait denetim komisyonu raporunun meclis bilgisine sunulması sırasında söz alan İl genel meclis üyesi Hakkı Fidan Karaağaç mevkiinde 150 kilometre hızla giderken yanından bir İl özel idaresi aracının kendisini sollayarak geçtiğini anımsatarak; "Bence İl özel idaresi araçlarında bir denetimsizlik var. Bu konulara artık gereken emniyeti vermeliyiz."dedi. Konu hakkında konuşan İl genel meclis başkanı Mücahit Kutlu ise idarenin istemesi halinde İl özel idaresi araçlarına araç takip ve mazot takip sistemini kurabileceklerini söyleyerek; "Ben bu sistemin Maliyeti ne olursa olsun İl özel idaresine kazandırılması gerektiğini düşünüyorum. Belediye bu sistemi uyguladı ve 2 ayda kendini amorti ettiğini söyledi. Bizimkisi 5 ayda kendisini amorti edebilir ama bunun ne olursa olsun yaşama geçmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Daha sonra söz alan İl genel meclis üyesi Taner Laçin ise şu anda idarenin konu ile ilgili bir çalışma yaptığını hatırlatarak; "Bu çalışmanın sonucuna göre araçların verimliliği ve maliyeti ile ilgili olarak Plan ve bütçe komisyonunun bir çalışması olacaktır. Önümüzdeki ay böyle bir talebin geleceğini düşünüyorum" diye konuştu. Oturumda söz alan İl Genel meclis üyesi Sabahattin Öztürk ise "Konuşulan tarafın hep memur ve işçi kesimi olduğunu vurgulayarak; "Bu işin bir de bürokrasi tarafı var müdürleri kim denetleyecek? Şeklinde konuştu. Söz konusu takip sistemlerinin tüm araçlara takılacağını hatırlatan İl genel meclis başkanı Mücahit Kutlu ise "Eğer gördüğünüz bir usulsüzlük varsa yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.Denetim müdürler içinde geçerli olacak" biçiminde konuştu.Son olarak konuşan meclis üyesi M.Nuri Gürsoy ise Araç takip sistemlerinin bir an önce hayata geçmesi gerektiğini vurgulayarak; "İnsan hata yapabilir önemli olan sistemin iyi kurulmasıdır."dedi.
Daha sonra oturumda İl özel idaresi hizmet binasının güney kısmına içinde İl Genel Meclis toplantı salonu,İl Encümen toplantı salonu,İhale salonu,Genel Sekreterlik ve Encümen müdürlüğünün bulunduğu ek bir bina yapılması için ödenek talebi Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.Oturumda son olarak Mecliste Seben ilçesini temsil eden Fehmi Çınar ve İsmail Akman tarafından Seben Taşlıyayla Göleti ilgili olarak verilen önerge gündeme alındı.Önerge hakkında açıklama yapan İl genel meclis üyesi Fehmi Çınar Gölette bu yıl suların yükselmeye başladığını söyleyerek; "Bir yandan elektrik üretimi yapılırken bir yandan da sulama yapılması ile ilgili çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyoruz.İşin birde Turizm boyutu var."şeklinde konuştu.Son olarak konuşan İl genel meclis başkanı Mücahit Kutlu konu ile ilgili olarak komisyonların çalışma yapması gerektiğini vurgulayarak; "Seben göletine Hidroelektrik santrali kurulması ve sulama yapılması ile ilgili talep Çevre ve Sağlık komisyonuna Turizm ile ilgili çalışmanın da Eğt.Kül.Sos.Hiz.Komisyonuna gönderilmesi gerekiyor" dedi.Yapılan oylama sonrasında her iki talepte komisyonlara sevk edildi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler