7 Yılda 594 Trilyonluk Yatırım

Ana Sayfa / HABER / 7 Yılda 594 Trilyonluk Yatırım
Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu milletvekilleri Yüksel Coşkunyürek, Fatih Metin, Metin Yılmaz Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ,AK Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun ve Bolu İl genel meclisi başkanı Mücahit Kutlu dün ortak bir basın toplantısı düzenlediler.

Boluda'ki ulaştırma ve Karayollarındaki çalışmalarını anlatan ve 2015 yılındaki hedeflerini basın mensuplarına açıklayan Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek"Bu bağlamda Bolu'ya 7 yılda 590 Trilyonluk yatırım yapılmıştır" dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun Ak Parti olarak 9 ilçe ve 4 belde de tüm problemleri takip ettiklerini söyleyerek; "Tam bir ekip çalışması ile problemleri çözmek adına elimizden gelen tüm gayreti sarfediyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen tüm talepleri hükümet bazında çözüme kavuşturuyoruz. Milletvekillerimizin de bu anlamda büyük katkıları olduğunu unutmamak gerekiyor"dedi. Ercoşkun "Bugün Bolu'ya ulaştırma ve karayolları çalışmalarında yaptığımız hizmetler hususunda bilgiler vereceğiz" şeklinde konuştu.Daha sonra söz alan Bolu milletvekili Yüksel Coşkunyürek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2002 yılında "yol medeniyettir" şeklindeki sözlerini hatırlatarak; "Bir ülkenin bir şehrin gelişmesi, kalkınması, ekonomik yatırımların yapılabilmesi, turizmin gelişmesi, sosyal yaşantının iyileşmesi için gerekli olan yol yapım çalışmaları AK Parti Hükümetlerinin önceliği olmuş ve birilerinin hayal dediği 15.000 km duble yol yapımına ulaşmak istediği ile hedefini ortaya koyarak gerçekleşmesi için daha önce hiçbir iktidar döneminde görülmemiş bir çalışma ortaya koyarak 80 yılda yapılan 6.000 km.lik duble yola karşılık 8 yılda 13.000 km.yi bulan duble yol yapımı gerçekleştirilmiştir. 10 yılda 16 bakan eskiten Bolu Dağı tünelini bitirdiğimiz, gibi ülkenin birçok yerinde kangren olmuş birçok yatırım AK Parti hükümetleri döneminde tamamlanmıştır."dedi.
Bolunun da yapılan bu çalışmalardan fazlasıyla nasibini aldığını ve geçmiş siyasilerin yapmayı bile hayal edemediği işlemleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Coşkunyürek; "60-70 yıl önce yapılan yollarımızı iyileştirmek, standardını yükseltmek ve yeni duble yollar, kavşaklar, köprüler üst geçitler, alt geçitler bu dönemde AK Parti tarafından Bolumuza kazandırılmıştır. Geçmiş siyasi dönemlerde yapılan bir yol çalışmasına ilimizden örnek vermek istiyorum. Taşkesti beldemiz ile Dokurcun arasında 38 km lik yolun ihalesi 1990 yılında yapılmış, 14km lik kısmı 12 yılda bitirilememiş, bu kısmın tamamlanarak hizmete açılması Ak Parti iktidarına, bizlere nasip olmuştur. Oysa şu anda 14km.lik bir yol yapımı 1-3 yılda tamamlanmaktadır."biçiminde konuştu.
PTT şubelerinde de yenilenme çalışmalarının yapıldığına dikkat çeken Coşkunyürek; "2003-2009 yılları toplamında yapılan yatırım harcamaları Karayolları Genel Müd. 1.487.012.985 PTT Genel Müd.3.168.475 Haberleşme Genel Müd. 613.319 yani 1.490.794.779 ‘dur.Bolu Dağı geçişinde yapılan 600 milyon $ lık yatırım harcamasını çıkarttığımızda, Bolumuza 7 yılda 590 trilyon liralık yatırımın yapıldığı ortaya çıkmaktadır."dedi.Yüksel Coşkunyürek Bayındırlık bakanının başkanlığında Karayolları Genel Müdür Yardımcısı, 4.Bölge Müdürlüğü, milletvekilleri, il başkanı, tüm belediye başkanları ile birlikte Bolu ilini tekrar masaya yatırarak 2010-2015 hedeflerini belirlediklerini de sözlerine ekleyerek "birçok projemizin yapılması konusunda adımlar attık "dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler