Bakanın Odasında Pizza Şov

Ana Sayfa / HABER / Bakanın Odasında Pizza Şov
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "8. Uluslararası Gastronomi Festivali"nde biri altın olmak üzere 10 madalya kazanan Çankaya İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileri ile Okul Müdürü Arif Ekinci, okul yöneticileri ve uzman eğitmenleri Köksal Berke'yi MEB Tevfik İleri Salonu'nda kabul etti.

Öğrencilerin festivalde 10 madalya almasının çok büyük bir başarı olduğunu söyleyen Çubukçu, makarna dalında altın madalya alan Yılmaz Gündüz'ün kabul salonunda hazırlanan masa üzerinde pizza hamuru açmasını izledi.

Pizzanın yapılışı hakkında bilgi alan Çubukçu, kullanılan malzemeler arasında limon suyunun da bulunduğunu söylenmesi üzerine buna çok şaşırdığını belirterek, "Neler öğrendim. Böylece bu konuda becerikli biri olmadığım da ortaya çıktı" dedi.

Gündüz'ün merdane kullanmadan eliyle açtığı hamuru ilgiyle izleyen Çubukçu, "Ben yemek yapmadım, hadi bu pizzayı pişir de yiyelim" şeklinde espri yaptı.

Aşçılığın çok saygın bir meslek, yemek yapmanın ise zevkli bir uğraş olduğunu ifade eden Çubukçu, bu mesleğin kariyer ve maddi kazanç açısından da geniş olanaklar sunduğunu kaydetti.

Çubukçu, turizmin ve turizmin bir parçası olan yemek kültürünün önemine dikkati çekerek, bu bakımdan öğrencilerinin aynı zamanda birer kültür elçisi olduklarını söyledi.

Öğrencilere bu mesleği nasıl seçtiklerini de soran Çubukçu, bir öğrencinin Bolu Mengenli olduğunu söylemesi üzerine de, "Senin zaten genlerinde varmış" dedi. Çubukçu, gençlere yalnız iş yerlerinde değil, evlendikleri zaman evlerinde eşlerine ve yakınlarına da yemek pişirerek, güzel jestler yapmalarını önerdi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar