Bu Yılda Anneler Günü Böyle Geçti

Ana Sayfa / HABER / Bu Yılda Anneler Günü Böyle Geçti
Tüm Türkiye ‘de olduğu gibi ilimizde de Anneler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yatan 26 yaşındaki Serpil Çelen, Anneler Günü'nde anne olmanın mutluluğunu yaşarken Bolu Valiliği tarafından Öğretmenevinde düzenlenen Anneler günü etkinliğine başta Şehit Anneleri olmak üzere huzurevlerinde kalan bayanlar, engelli çocukların anneleri katıldı. Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak siyasi partiler ve sendikalarda basın açıklamaları yayınladı. Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında 8 Eylül 2009'da çıkan çatışmada şehit olan Mudurnulu Jandarma Piyade Er Emrah Temel'in (21) annesi Hanım Temel ise 'Anneler Günü'nde oğlunun mezarı başında dua okuyup gözyaşı döktü. Şehit annesi "Akan kan bir an önce dursun, gencecik yavrularımız gitmesin." dedi.

Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yatan 26 yaşındaki Serpil Çelen, Anneler Günü'nde anne oldu. Çelen'i ilk olarak hastane personeli ve hastalar tebrik etti.
Anneler Günü'nde anne olmanın heyecanını yaşayan Serpil Çelen, evlilik yıl dönümünde hamile kaldığını belirterek, ''Zor geçen bir doğumdan sonra anne olmanın heyecanını yaşıyorum. Bugünün Anneler Günü olduğunu unutmuştum. Bu günde anne olmanın ayrı bir önemi var. Çok mutluyum'' dedi. Doğum sırasında eşinin yanında olmadığını kaydeden Çelen, ''Eşimin doğan çocuğumuzdan haberi yok. Gördüğünde çok heyecanlanacak. Kızını merak ediyordu. O benden daha heyecanlıydı'' diye konuştu.26 yaşındaki Kerim Çelen de eşinin doğumu sırasında il dışında olduğunu belirterek, ''Eşimin doğum yaptığını yakınlarımdan öğrendim. Öğrenir öğrenmez hastaneye geldim. Çok mutluyum'' dedi.Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yayınlayan AK Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun ise "Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye'de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.Bir Hadis-i Şerifte Peygamber Efendimiz "Cennet anaların ayakları altındadır" buyurmaktadır. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda şefkatle bağrına basan annelere, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz. Aileyi ayakta tutan annelerimizi yılın tek bir ayında değil, her gün hatırlamalıyız. Annelerimizin şefkatiyle insanlar şekilleniyor, onların elinden ilk eğitim alınıyor. Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğunu tabiatındaki sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren tüm annelerimizin 'Anneler Gününü' kutluyorum" biçiminde konuştu.9 Mayıs Anneler günü dolayısıyla açıklama yayınlayan TDH kadın kolları başkanı Mukkader İnan ise "Bir anne olarak tüm annelerin anneler gününü kutluyoruz. Türk kadını bir kahramandır. Kurtuluş savaşında kucağında çocuğu sırtında top mermisiyle ülkesinin bölünmez bütünlüğü için erkeklerle omuz omuza savaşa katılmıştır. Bizler TDH kadınları olarak şehit haberleriyle bir kez daha üzülmekle birlikte bu terör olayının biran önce bitmesi için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz artık anneler ağlamasın"diye konuştu. Atatürkçü düşünce derneği Bolu il temsilciliği ise Filiz Resturant'ta Anneler günü nedeniyle bir kahvaltı organize etti.Bolu Vali yardımcısı Cemal Yıldızer'inde katıldığı kahvaltı oldukça neşeli bir hava da geçti.

"Akan kan bir an önce dursun, gencecik yavrularımız gitmesin."
Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında teröristlerle güvenlik güçleri arasında 8 Eylül 2009'da çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Piyade Er Emrah Temel'in (21) annesi, 'Anneler Günü'nde oğlunun mezarı başında dua okuyup gözyaşı döktü. Şehit annesi Hanım Temel, "Akan kan bir an önce dursun, gencecik yavrularımız gitmesin." dedi.
Şehit Jandarma Piyade Er Emrah Temel'in, Bolu'nun Mudurnu ilçesi Avdullar köyünde yaşayan annesi Hanım Temel, 'Anneler Günü'nde, kınalı kuzusunu mezarı başında yalnız bırakmadı. Oğlundan ayrı ilk Anneler Günü'nü geçiren acılı şehit annesi, oğlunun mezarına sarılarak toprağını okşadı, resmini öptü. 9 ay önce şehit olan oğlunun acısını her gün yaşadığını söyleyen Hanım Temel, oğlunun geçen yıl Anneler Günü'nde aldığı hediyeyi sakladığını belirtti.''Onsuz ilk Anneler Günü'nü yaşıyorum, benim için en büyük acı' diyen anne Temel, "Oğlum geçen yıl bir ayakkabı almıştı bana. O ayakkabıyı hala saklıyorum. Bu sene aynı yeni alınmış gibi yerine koyacağım. O eminim bana bir gün hediyesini alıp çıkıp gelecek. Benim göz bebeğimdi. Benim yavrumdu." Diye konuştu. Son günlerde televizyondan şehit haberlerini izlediğini dile getiren Temel, "Televizyonda bir şehit görsem kendi çocuğum gibi üzülüyorum, kendi çocuğum gibi ağlıyorum. Akan kan dursun. Bir an önce dursun. En büyük isteğimiz ve temennimiz bu. Gencecik çocuklar gitmesin." Dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

BİZİM Eczanesi

Telefon :0374. 2171722

Adres : Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)


ÜNAL Eczanesi

Telefon :0374. 2701042

Adres : Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler