Şehit Cenazesinde Tüzmen'e Tepki

Ana Sayfa / HABER / Şehit Cenazesinde Tüzmen'e Tepki
Adana'nın Kozan ilçesindeki şehit cenazesinde AK Parti Mersin Milletvekili Kürşat Tüzmen'i yuhalayan bir grup saldırı girişiminde bulundu. Grubun girişimini Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler önledi. Olayın provokasyon olduğunu söyleyen Tüzmen, "Cenaze töreninde gençlerin kullanılması üzücü. Bu kişileri birilerinin provokasyona getirdiği belli." dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Metin Can, memleketi Adana'nın Kozan ilçesinde törenle toprağa verildi. Metin Can'ın cenazesi Adana Asker Hastanesi'nden alınarak Kozan'da Türkeli Mahallesi'nde baba evine getirildi. Şehidin cenazesi daha sonra cenaze namazı için Hoş Kadem Camisi'ne götürüldü. Cami avlusu dışında bozkurt işareti yapan bir grup, ellerinde bayraklarla cenaze törenine katılan AK Parti Mersin Milletvekili Kürşat Tüzmen'e tepki gösterdi. Uzun süre hükümet aleyhine slogan atan grup, hükümeti istifaya çağırdı. Söz konusu grubun bir gün önce protesto için ayarlandığı iddia edildi. Cenaze töreni yapıldıktan sonra araç uzun süre bekletildi. Grubun tepkisinin başlamasının ardından cenaze aracının hareket ettirildiği gözlendi. Kürşat Tüzmen ise emniyet görevlilerine tepki gösterdi. "Bana bir şey olmaz beni bıraksanız kendim daha iyi giderim. Size olur." dediği duyuldu.

''Acılı insanlarımızın tepkilerini anlayışla karşılıyorum.'' diyen Tüzmen, ''Ben Yörük Türkmen Şöleni'nden geliyorum. Oradaki insanları da gördüm, onlar sevgi ekiyorlar. Beni 'Türkmen Beyi' ilan ettiler. Kutlamalar sonrasında şehit cenazesine katıldım. Törende gençlerin tepkisiyle karşılaştım. Cenaze töreninde gençlerin kullanılması üzücü. Bu kişileri birilerinin provokasyona getirdiği belli. Gençler şehit cenazelerinde çok iyi kullanılıyorlar. Ben bunu çok yakinen anlayabiliyorum. Terör örgütü bizi tehdit ediyor, diğer taraftan da milliyetçi geçinen kesim tarafından protesto ediliyoruz. Şehit cenazelerine baktığımda, yapılan protestolarla milliyetçi geçinen kesim, gençleri çok iyi kullanmasını beceriyor. Tıpkı, bir zamanlar bizi kullandıkları gibi.'' ifadesinin kullandı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

BİZİM Eczanesi

Telefon :0374. 2171722

Adres : Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)


ÜNAL Eczanesi

Telefon :0374. 2701042

Adres : Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler