Facebook Sapıkları Ne Olacak

Ana Sayfa / HABER / Facebook Sapıkları Ne Olacak
Chris Wittwer adlı 34 yaşındaki bir ingiliz adam, en popüler sosyal ağ sitesi Facebook'ta bir grup açtı. Fakat açtığı grup, milyonlarca benzeri gibi komik videolar veya karikatürler değil, daha önce hüküm giymiş çocuk tacizcisi cinsel suçluların bulundukları yerleri yayınlıyor ve bu konuda insanları uyarıyordu. Fakat Wittwer bir gün Facebook hesabına erişemediğini fark etti.

ingiltere'nin 62 şehrindeki çocuk tacizcilerinin yaşadıkları yerleri ve polis tarafından çekilmiş sabıka fotoğraflarını sayfada yayınlayan Wittwer bunun üzerine Facebook'a itiraz da bulundu. Wittwer'ın sayfasının 10 bini aşkın üyesi de Facebook'un bu tutumunu protesto ettiler.

Facebook ise yaptığı açıklamada, site üzerinde nefret grupları oluşturulmasının yasak olduğunu ve bu kapsama giren grupların otomatik olarak kapatıldığını söyledi. Fakat Facebook, Wittwer'ın açtığı grubun bu kapsama girmediğini, otomatik grup kapatma sisteminin gruptaki bazı yorumları takip ederek, kapatma kararını verdiğini açıkladı. Sonunda Wittwer'ın grubu Facebook tarafından yeniden açıldı ama hüküm giymiş kişilerin isimleri ve açık adreslerinin yayınlanmamasını şart koştu.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler