3 Çocuk Yap Ödülünü Al

Ana Sayfa / HABER / 3 Çocuk Yap Ödülünü Al
Başbakan Erdoğan, önceki gece Başbakanlık Başmüşaviri ve eski Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya'nın oğlu Selim Kaya'nın nikâh şahitliğini yaptı. Evlilik cüzdanını gelin Yüsra Kök'e teslim eden Erdoğan, genç çiftten en az üç çocuk yapmasını istedi.

'Böyle şuurlu kurulmuş ailelerin hayırlı nesiller yetiştireceklerine inandığını' ifade eden Başbakan Erdoğan şunları söyledi: "Türkiye'nin şu anda nüfus artış hızına baktığımız zaman, bir rivayete göre 1.5, bir rivayete göre 1.8. Bu demektir ki bu milletin nüfusu yaşlanıyor. Biz ise şu anda genç nüfusla övünüyoruz. Onun için bunun 2.5'in üzerinde olması lazım. En azından 2.5 olmalı ki mevcut durum korunsun. Dünyada geçmişte 'doğum kontrolü' diyenler, 'nüfus planlaması' diyenler, şu anda 'yandık' diyorlar ve üste para veriyorlar. Ama nüfus artmıyor. Artık kötü alışkanlıklar başladı. Biz de şimdiden diyoruz ki bir yanlışlık başladı. Eğer böyle giderse 2038'de durumumuz kötü. Bu durumu düzeltmemiz lazım. Bir Başbakan olarak bunu söylüyorum. Belki ödül de koyarız bu işe belli olmaz. Çünkü bu işi başarmamız lazım."

Erdoğan'ın nikâh sarayına giriş ve çıkış anında çevredeki vatandaşlar Başbakan'a sevgi gösterisinde bulundu. Vatandaşların sevgi seline el sallayarak karşılık veren Erdoğan, çocuklara oyuncak dağıttı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler