Bolu Halkı Nerde

Ana Sayfa / HABER / Bolu Halkı Nerde
Ahmet Baysal'ın sözleri yürekleri sızlattı;

11-13 Mayıs Tarihleri arasında gerçekleştirilen "İzzet Baysal Şükran Günleri" başladı. Şükran günlerinin açılışında kısa bir konuşma yapan İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal Şükran günlerine öğrencilerin ve protokol dışında bir katılımın olmadığını vurgulayarak; "Bu festivalin ilk gününde bir yürüyüş düzenleniyor. İzzet Baysal Şükran Yürüyüşü. Bu yürüyüşte Bolu halkı nerede? Onu bu kadar mı seviyoruz?" dedi.

İzzet Baysal Şükran Günleri Bilim, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali, ''şükran yürüyüşü'' ile başladı. Bolu'ya 265 milyon lira harcayarak Abant İzzet Baysal Üniversitesini, 127 eğitim kuruluşunu, sağlık ve sosyal hizmetler tesislerini kazandıran hayırsever iş adamı İzzet Baysal'ı anmak amacıyla düzenlenen festivalin açılışı dolayısıyla Bankalar caddesinde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İzzet Baysal Anıtı'na çelenkler konuldu. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, törendeki konuşmasında, etkinliklere Bolu halkının yeterince ilgi göstermemesine sitem etti. İzzet Baysal'ın yaşarken, kendisi için bu tür anma törenleri düzenlenmesi talebinin olmadığını hatırlatan Baysal, ''Ancak Bolulular ona kalplerinden gelen sevgi ve şükranlarını göstermek için bu festivali düzenlediler. Buna devleti temsil eden valiliğimiz, şehrimizi temsil eden belediyemiz ve gençliği temsil eden üniversitemiz önayak oldular. Bolu halkının hislerine tercüman olarak bu günleri düzenlediler. Ama bu gün burada öğrencilerin dışında Bolu halkını göremiyorum'' dedi. Konuşması sırasında duygulanan Baysal, ''Onun bu kentte yaptıkları, hepiniz biliyorsunuz ki siz sevgili evlatları içindir. Bu festivalin ilk gününde bir yürüyüş düzenleniyor. İzzet Baysal Şükran Yürüyüşü. Bu yürüyüşte Bolu halkı nerede? Onu bu kadar mı seviyoruz? Lütfen tüm ülkeye örnek olunuz'' diye konuştu.
Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar da kente gelenlere Bolu'yu anlatırken göllerini, dağlarını, tarihi mekânlarını dile getirdiklerini ama İzzet Baysal'ı farklı bir açıdan, gururla anlattıklarını söyledi. Akpınar Bolu'nun kalkınmasının yeni tesis ve yatırımlarla olacağını da sözlerine ekledi. Törende bir öğrenci sıcaktan etkilenerek bayıldı. Öğrenciye ilk müdahaleyi İl Sağlık Müdürü Dursun Koç yaptı. Öğrenci ilk müdahalenin ardından Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Daha sonra Bolu Belediyesi bandosu eşliğinde Bankalar caddesinden Anıt Park'a kadar ''şükran yürüyüşü'' düzenlendi. Yürüyüşe yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Festival, 13 Mayıs'a kadar çeşitli etkinliklerle sürecek.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

BİZİM Eczanesi

Telefon :0374. 2171722

Adres : Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)


ÜNAL Eczanesi

Telefon :0374. 2701042

Adres : Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler