20 Yıllık Sır Çözüldü

Ana Sayfa / HABER / 20 Yıllık Sır Çözüldü
20 yıl önce minibüsçüler tarafından sokakta bulunan ve sahip çıkılan meczup Selahattin'in önce dili, ardından hayatının esrarı çözüldü. 20 yıl aradan sonra konuşmaya başlayan Selahattin, verdiği bilgilerin ışığında Kastamonu'da yaşayan ailesine kavuştu. Gözyaşları arasında ailesine kavuşan Selahattin'in ilk sorusu ise annesinin nasıl olduğu oldu.
Selahattin Şahin, 1990 yılında Eski Garaj dolmuşçuları tarafından Mengene Mahallesi'nde bir çardakta soğukta uyurken bulundu. Yalnız ve üşümüş halde bulunan Selahattin, kendisini bulanların bütün sorularını cevapsız bıraktı. Hakkında hiçbir bilgi edinilemeyen Selahattin'e bölgede çay ocağı işleten Osman Köseler sahip çıktı. Selahattin, kendisi için Köseler Çay Ocağı'nda yaptırılan özel bir bölmede 20 yıla yakın bir süre kimseyle konuşmadan yaşadı. Ömrünün son 20 yılını hayırsever insanların himayesi altında geçiren ve konuşamadığı için sadece tebessüm eden Selahattin'in yaşantısı geçen cumartesi dilinin çözülmesiyle değişti. Köseler Çay Ocağı'nda çalışan Erkan Gökçil ile akşam geç saatlerde otururken bir anda yüksek sesle konuşmaya başlayan Selahattin, soyadının Şahin, memleketinin ise Kastamonu olduğunu söyledi. 20 yıl sonra Selahattin'in konuşması karşısında şaşıran Erkan Gökçil, durumu hemen Pisili Camii İmamı Yakup Çevrem'e bildirdi. Yakup Çevrem, saatler süren diyalogdan sonra Selahattin'in ailevi bilgilerini aldı. Selahattin'in baba adı, ana adı, doğum yeri gibi kimlik bilgilerini alan Çevrem, daha sonra Bolu Gerede'de bulunan nüfus memuru yakınının araştırmaları sonucu Selahattin'in Kastamonu'nun Cide ilçesi, Soğuksu beldesi Kovanniren köyünde oturan ailesinin telefonuna ulaştı. Şahin ailesi ile telefonda görüşen Yakup Çevrem, Selahattin'in fiziki özelliklerinin tamamen uyması sonucu aileyi Konya'ya çağırdı.
Kardeşlerin Yürek Yakan Buluşması
Akşam geç saatlerde Konya'ya gelen Selahattin'in neredeyse ikiz kardeşi kadar benzediği ağabey Celal Şahin, kardeşini görünce bir anda hareketsiz kaldı. İki kardeşin 20 yıl süren ve bilinmezlerle dolu hasretin ardından karşılaşması, çay ocağında büyük bir heyecan dalgası yaşanmasına sebep oldu. İki kardeş bir an duraksadıktan sonra gözyaşları içinde birbirine sarıldı. Köseler Çay Ocağı'nın 20 yıllık esrarlı sakini Selahattin, herkesi gözyaşına boğan bu karşılaşmadan sonra ağabeyi ve yengesiyle Konya'ya veda ederek memleketi Kastamonu'ya gitti.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler