Kan ve gözyaşı

Ana Sayfa / HABER / Kan ve gözyaşı
Ülkemizde uzun tarihi geçmişinde üzerine oynanan oyunlar, yapılan hesaplar nedeniyle hem içerden, hem de dışarıdan çeşitli sorunlarla hep uğraş vermiştir.

Kimi zaman komşularımız sudan sebeplerle başımıza çorap örmüş, kimi zaman ülkemizle geçmiş hesapları olanlar bunu yapmıştır. Bazen ise farklılıklarımızı ayrılık haline getirerek içimizden insanları kullanarak nifak tohumları ekilmiştir.

Böyle durumlarda AKİL olması gereken yöneticilerimiz uzlaşmaz sorun çözmez halde bulundukları için yönetim zafiyeti işin içine girmiştir. Yönetemeyen, sorun çözemeyen ülkelerin başından BELA ve SIKINTI eksik olmaz. Akıllı olan tarihten ders çıkaran geleceği okuyan BEN BEN değil BİZ diyen yönetici ve aydınlarımız olmayınca da sorunlar KRONİKLEŞİP kalır. Nitekim kalıyor.

Bu gün ülkede yaşayan insanlarımız kişisel zaafları ve kendilerine kalıp gibi yapışmış İDEOLOJİLERİ nedeniyle aynen MOZAİK gibi paramparçadır. Mozaik parçalarını belli bir ahenk içinde bir araya getirdiğinizde (özde parça parça olan) anlamlı bir bütün ortaya çıkmaktadır. Bizde parçaların yan yana gelmesi artık zor görünüyor. Yan yana gelseler bile bir ahenk içinde değil, aykırılık içinde yan yana getirilmek istendiğinden anlamlı bir BÜTÜN görüntüsü vermiyor.

İnsanlarımız ve yöneticilerimiz kurumsal düşünmüyor. Her şeyi ya günlük yaşıyoruz ya da olay olunca da panik içinde acele ile karar alıyoruz. 5 yıllık, 10 yıllık, 20 yıllık hiç planımız yok.

Bilgi birikimine uzmanlığa önem vermiyoruz. Çağın yönetim anlayışı olan DEMOKRASİYİ bile bana göre sana göre haline getirerek yozlaştırdık.

26 yıldır ülkemizi kan gölüne çevirmiş bir TERÖR belasının gerçek niyetini hedefini kaynaklarını stratejisini anlatamadık, anlamadık, gerekli tedbirleri alamadık.

Kimi vur kurtul dedi, kimi ver kurtul dedi. Kimi de çöz kurtul deyip işin içinde çıktı. Ama KÖR kurşun sürekli vurdu. KAN- GÖZYAŞI oluk gibi akmaya devam etti.

Özellikle Demokrasi ve Anayasa sakızlarının çiğnendiği şu günlerde TERÖR, Kan ve Gözyaşını şehit ve gazilerle beslemeye kin ve nefret ise belleklere işlenmeye devam ediyor. Ancak yönetim görevi olanlar gerçek kökten değiştirsen bölücü terör için ne çare olacak. En fazla bölünmeyi kolaylaştırırsın. Sen gerçek niyetini hala başka yerlerde ara dur.

Ülkenin silahlı güçleri asker ve polis zaafa uğramış, uğratılmış. Polis iç güvenlik ve istihbarat ile uğraşacağına karşısındaki silahlı gücü istihbarat etmeye yönlenmiş. Teröristi 500- 600 metre öteden takip ediyor. Asker kendi içinde siyasetin desteksizliği ve baskısı ile yılgınlaşmış. Ülkenin içi ayrı bir terör yuvası, dışı ayrı bir terör yuvası olmuş hala şeytan taşlamakla meşgul olunuyor.

Yazık bu civanmert delikanlılara Allah indinde umulan beklenen mertebeye şüphesiz çıkıyorlardır. Ancak bu kadir ve kıymet bilmez iç düşmanlar nezdinde şahadetlerinin bir anlamı olduğunu sanmıyorum.

Zaten vatan sevgisi millet sevgisi taşıyanlar bu amaçla hareket ettiğini söyleyenler ya alay konusu ya aşağılanma vesilesi yapılmaktadır.

Bu ülkenin başına ne geldiyse Cumhuriyet döneminde geldi deyip Topyekûn iyisiyle kötüsüyle koro halinde bu dönemin suçladığı dışladığı gibi.

Devrin iktidarlarında hiçbir sorunu köklü olarak çözmeyenler. Kan ve gözyaşını da umursamamakla doludizgin kafalarındaki gündeme yürümektedir.

Ama hem inanıp hem de KAN üstünde gezenler kul indinde vebal sahibidir. Allah böylelerini MÜNAFIK olarak niteliyor. MÜNAFIK'lara vereceği cezayı da yine kendisi müjdeliyor. Onları cehennem ateşinde yakacağını KURANIN da beyan ediyor.

ALLAHIM sureti haktan görüp kılını kıpırdatmayan, milletiyle uzlaşıyor gibi görünüp ABD ve AB'den aldığı görüş ve talimatlara göre hareket eden münafıklardan ancak sen korursun bizi Amin!

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler