Profesyonel Ordu İçin Ek Mesai Meclise

Ana Sayfa / HABER / Profesyonel Ordu İçin Ek Mesai Meclise
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Profesyonel Ordu çalışmaları kapsamında yasal düzenleme ihtiyacı olursa yeni yasama yılının beklenmeyeceğini, TBMM'nin tatilde yasayı çıkarmak için toplanabileceğini söyledi.

Bakanlar Kurulu'nun yaklaşık 8.5 saat süren toplantısının ardından Adalet Bakanı Sadullah Ergin, açıklamalarda bulundu. Kurulda, Posta Teşkilatı Kanunu, Endüstri Bölgeleri Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı ve AB müzakere sürecinde son durumun görüşüldüğünü söyledi. Ergin, basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, profesyonel Ordu kurulması çalışmaları kapsamında yasal bir düzenlemeye ihtiyaç olup olmayacağı yönündeki bir soruya "Sınırda profesyonel asker istihdamına ilişkin düşünceler açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay'ın koordinasyonunda bu çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmaların bitiminde yasal düzenleme ihtiyacı olursa Parlamento tatilde de olsa bu yasaların görüşmek üzere toplanması mümkün olabilecek" dedi. Yasal düzenlemenin gerekme durumunun olduğunu dile getiren Ergin, ordunun niteliğine ilişkin genel çerçevenin Başbakan Erdoğan tarafından çizildiğini, sınır güvenliğini sağlayacak birliklerin üç-dört aylık eğitimlerden sonra çalışacak profesyonel ekiplerden oluşacağını söyledi.

-MAHMUR KAMPINA GERİ DÖNENLER-

Bakan Ergin, Demokratik Açılım kapsamında Kandil ve Mahmur'dan gelen ancak yeniden geri dönüş kararı alanlara ilişkin bir soruya ise kendilerinin de net bir bilgiye sahip olmadığı, ajanslardan gelen bilgiler olduğu şeklinde yanıt verdi. Ergin, böyle bir seçenek tercih etmediklerini dile getirerek şunları söyledi:

"Bu ülke vatandaşlarının arzu etmeleri halinde kendi ülkelerindeki yaşayabilecekleri vasatı oluşturmak yönetimlerin görevidir. Bu noktada böyle bir seçenek tercih etmedik ama bu ülkede yaşayacaksak bu ülkede şu anda AB ile müzakere yürüten, özgürlük alanlarını genişleten bir ülke olma yolunda önemli adımlar atılıyor. Türkiye'nin daha özgür daha müreffeh daha zengin bir ülke olması için önemli gelişmeler varken bu ülkenin selametini isteyenlerin katkı vermesini isteriz. Gelenlerin tekrar yurt dışına çıkmasına ilişkin somut bir bilgi yok ama ajanslardan gelen bilgiler var. Keşke kalıp bu ülkede bu sürece katkı verselerdi bu arkadaşlarımız."

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler