Travertenlerin Utancından kurtulacağız

Ana Sayfa / HABER / Travertenlerin Utancından kurtulacağız
Bolu İl özel idaresi genel sekreteri Tahsin Akduman Bolu'nun Pamukkalesi olarak nitelendirilen Akkayalar Travertenlerin de eski işletmecinin açmış olduğu temyiz davasında sonucun kendi lehlerine sonuçlandığını söyleyerek" Eski işletmecinin açmış olduğu davayı bilindiği gibi biz kazanmıştık daha sonra dava Temyiz aşamasına gitmişti. Bu davanın sonucu da geçtiğimiz günlerde bizim lehimize sonuçlandı. Ama Tebligat her iki tarafa da yapılamadığı için Akkayalar'da resmi bazda hiçbir işlem başlatamıyoruz."dedi.

Tebligat masrafının eski işletmeci tarafından ödenmesi gerektiğini söyleyen Akduman ; "Eski işletmeci davayı kaybettiği için Tebligat parasını ödemeye yanaşmıyor bende avukatlarıma "Tebligat parasını biz ödeyelim bir an önce tebligat her iki tarafa da yapılsın"talimatını verdim. Tebligat elimize ulaşır ulaşmaz Akkayalar'da gerekli olan temizlik ve ihale çalışmalarına başlayacağız" biçiminde konuştu.


Bolu-Mudurnu karayolu üzerinde bulunan Akkaya Travertenlerine özellikle sıcak yaz günlerinde vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Bolu'ya günü birlik tatil için gelen vatandaşlar Bolu-Mudurnu karayolu üzerinde bulunan Akkaya Travertenlerini ziyaret ediyor. Tatilciler travertenlerin yanında mangal yaparak ve havuza girerek tatillerinin keyfini çıkartıyor. Oysa Akkaya Travertenlerinin romanlara konu olacak ilginç bir hikâyesi var. Mudurnu karayolunun güneyinde Çepni Köyü yolunun batısındaki Akkaya Travertenlerinin, işletmesi ihaleyle 49 yıllığına kiralandıktan sonra yeni bir görünüme kavuşmuştu. Yapılan çalışmalarla bataklık haline gelen havuz temizlenerek, piknik alanları oluşturulmuş, havuz kenarına soyunma kabinleri ile tuvalet yerleştirilmişti.Havaların sıcak olmasından bunalan gençler geçtiğimiz yıllarda çoğunlukla bisikletleriyle geldikleri Akkayalar da İl Özel İdare tarafından oluşturulan havuza girerek serinlemeyi tercih ediyordı. Akkayalar'da çocuklar havuzda yüzerken, aileleri de piknik yapıyordu.2009 yılında ise Akkaya Travertenleri, işletmesini ihaleyle 49 yıllığına kiralayan firmanın sözleşmesi SİT alanında belirlenen projenin dışına çıktığı gerekçesiyle iptal edildi.Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bolu il özel idaresi genel sekreteri Tahsin Akduman, müteahhitin projede belirlenen işleri zamanında yapmadığını ve proje dışına çıktığını söyleyerek "eski işletmeci ile İl özel idaresi arasındaki davayı 2009 yılında biz kazandık ama dava temyiz'e gitti. Mahkemenin vereceği karara göre burada yeniden bir ihale yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuşmuştu.Gazetemize Akkaya Travertenlerinde gelinen son aşama hakkında açıklamalarda bulunan Bolu İl özel idaresi genel sekreteri Akduman "Geçtiğimiz hafta Abant'ta çalışan 25 kişilik ekibi kısa süreliğine Akkaya Travertenlerinde bulunan havuzun temizliği çalışmasında kullandık.Ama yasal tebligat elimize ulaşmadığı için buraya bir bekçi dikemiyor,geniş çaplı bir temizlik çalışması yapamıyoruz.Temyiz davasını da biz kazandığımız için şu anda yasal tebligatın yapılmasını bekliyoruz.Tebligat elimize ulaşır ulaşmaz burada gerekli olan temizlik çalışmalarını yapacağız ve yeniden ihaleye çıkarak buranın eski görünümüne kavuşmasını sağlayacağız" biçiminde konuştu.

 

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler