Bitmek Bilmeyen Kavga

Ana Sayfa / HABER / Bitmek Bilmeyen Kavga
Saadet Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun Erbakan'ın kurmaylarından Mustafa Kamalak ile Temel Karamollaoğlu'nun olağanüstü kongre için Saadet Partisi genel merkezine başvurduğunu ve SP genel merkezinde incelemelerin sürdüğünü söyleyerek "Partimizin tüzüğüne göre delegelerin topladığı imzalar Genel İdare kurulunda görüşülür ve Genel başkanın vereceği karar neticesinde yeni kongre takvimi açıklanır ama şu anda elimize yeni yapılacak olağanüstü kongre ile ilgili herhangi bir şey ulaşmadı" şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile yasaklı lider Necmettin Erbakan arasında başlayan liste krizi partiyi yeni bir olağanüstü kongrenin eşiğine getirdi.Son olarak Erbakan ile Kurtulmuş arasında yapılan başbaşa görüşmenin de sonuç vermediği belirtilirken, Erbakan'ın kurmaylarından Mustafa Kamalak ile Temel Karamollaoğlu, olağanüstü kongre için Saadet Partisi genel merkezine başvurdu. Olağanüstü Kongre için, Parti Tüzüğü'nün gerekli kıldığı 1250 delegenin salt çoğunluğu olan 626 oyun bulunduğu ve şu anda SP Genel Merkezi'nde incelemelerin sürdüğü iletildi.Necmettin Erbakan'ın tasfiye edildiğini ileri süren Kurtulmuş'un partideki muhalifleri, SP'nin olağanüstü kongreye gitmesi için delegelerden gerekli imzaları topladı.SP'li Mustafa Kamalak 800 aşkın dilekçe ile parti yönetimine başvurduklarını söyledi. Saadet Partisi eski Milletvekili Mustafa Kamalak, olaganüstü kongre için gerekli olan sayıyı bulduklarını ve olağanüstü kongre dilekçelerini parti genel merkezine sunduklarını söyledi.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan SP Bolu il başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi Abdullah Uzun Partilerine olağanüstü kongre yapılması için delegelerden başvuruların olduğunu söyleyerek "Bende süreci internetten ve televizyon kanallarından takip ediyorum. Şu ana kadar il başkanlarına olağanüstü kongre ile ilgili herhangi bir yazının genel merkez tarafından gönderilmediğini söyleyebilirim."dedi. Saadet partisi tüzüğüne göre delegelerin topladığı imzaların öncelikli olarak Genel idare kurulunda değerlendirildiğini vurgulayan Uzun; "Sonrasında genel başkan GİK üyelerinin eğilimini de göz önüne alarak karara varır" şeklinde konuştu.
Önder Sav'la Şevket Kazan'ın görüşmeleri şık olmadı
Saadet Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun Adalet eski Bakanı Şevket Kazan'ın, olağanüstü kongre süreci için CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile yaptığı görüşmeyi de değerlendirerek "Olağanüstü kongreler sürecinde uzman hale gelen Önder Sav'la Şevket Kazan'ın görüşmeleri bu bağlamda doğru olmamıştır. Bizi üzen tarihi derinliklere kadar inen Milli Görüş geleneğinin başka partilerin kongreleri konusunda uzman olan kişilerden görüş alınarak yönetilmeye çalışılmasıdır" dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler