Dörtyol'da Tepki Eylemleri

Ana Sayfa / HABER / Dörtyol'da Tepki Eylemleri
Nusaybin Şirin Sokak'ta toplanan kalabalık Bursa'nın İnegöl ve Hatay'ın Dörtyol ilçelerinde

çıkan olayları protesto etmek için yürüyüş düzenlendi. Çağ Caddesi'ni barikat kurarak trafiğe kapatan göstericiler yol üstünde bulunan sağlık ocağına ve mobese kamerasına ve havai fişek ile taşlarla saldırdı. Olay yerine gelen polis ekipleri tazikli su ile gruba müdahale etti. Göstericiler, polis panzerine molotof ve havai fişeklerle saldırdı. Alevler içinde kalan polis panzeri kısa sürede söndürüldü.

 

Olay yerine çok sayıda polis ekiplerinin takviye edilmesiyle göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı

Batman

Batman Demokrasi Platformu bileşenleri, Sanat Sokağı'ndan, Gülistan Caddesi'ne yürüyerek burada basın açıklaması yapmak istedi. Saat 18.00'de Cumhuriyet Caddesi girişinde toplanan kalabalığa karşı polis, basın kavşağında sıkı önlem aldı. Kalabalığın yürüyüşüne izin vermeyen güvenlik görevlileri, basın açıklamasının BDP İl teşkilatına yakın yerde yapılabileceğini, platform üyelerine iletti.Bunun üzerine Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan platform üyeleri adına Tabipler Odası Başkanı Mehmet Demir, basın açıklaması yaptı. Demir, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın, "Amanosları temizleyin" sözünü hatırlatarak, "Yetkililere çağrıda bulunuyoruz. 'Amanosları temizleyin' talimatının ve gerilla cesetlerine uygulanan işkenceyi dahi halklarımızın acılarını mukayese ederek, meşrulaştırma çabasının bu ülkeyi götüreceği tek yer İnegöl'dür, Dörtyol'dur, Erzurum'dur. Bu nedenle bu milliyetçi dil biran önce terk edilmelidir. Bu şiddet sarmalındaki tırmanışa karşı başta hükümet, muhalefet partileri ve medya olmak üzere, her kesimi tutum ve söylemlerinde daha sorumlu ve özenli olmaya çağırıyoruz" dedi.Basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız dağıldı.

Yüksekova'da Gazeteciler Eylemi

Yüksekova'nın Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplanan yüzü maskeli bir grup ateş yakıp yola barikat kurdu. Caddeyi trafiğe kapatan gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Akşam saatlerinde bir araya gelen göstericiler Şemdinli-Esendere yolunu trafiğe kapattı. Halk Bankası Yüksekova şubesine ise molotof ile saldırı düzenlendi

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler