Sondaj Çalışmaları Başladı

Ana Sayfa / HABER / Sondaj Çalışmaları Başladı
Seben'de jeotermik santral için sondaj çalışmaları başladı. Yetkililer "Kızgın kaya" diye tabir edilen kütleye rastlandığı takdirde elde edilecek buhar ile termal enerji üretimi imkânının doğacağını söylediler.

Seben'e 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kesenözü köyü yakınındaki Pavlu Kaplıcalarının bulunduğu alanda sondaj çalışmaları yapılan törenle başladı. Maden Teknik Arama(MTA) Genel Müdürlüğü Kocaeli Bölge Müdürlüğü Mühendislerinin hazır bulunduğu törene, İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, katıldı.
Yetkililer, kurban kesilerek ve dualarla başlanan kazı çalışmalarının 3 vardiya olarak devam edeceğini belirttiler. İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi açılış töreninde yaptığı konuşmada, MTA'nın Seben'e gelmesiyle sondaj çalışmalarında beklenen sonuç çıkarsa ilçenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi. "Kızgın kaya" diye tabir edilen kütleye rastlanırsa elde edilecek buhar ile termal enerji üretimi imkânının doğacağını ifade eden Niyazi, bu çalışmanın bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.
Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ise, çalışmalardan umutlu olduklarını, sıcak su kaynağının bulunmasıyla, bu enerjinin ilçenin ısıtılması başta olmak üzere, seracılık, fizik tedavi ve kaplıca gibi işlerde kullanılacağını söyledi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler