Yasalar Ne Emrediyorsa O Yapılacaktır

Ana Sayfa / HABER / Yasalar Ne Emrediyorsa O Yapılacaktır
66.Esentepe yağlı güreşlerini izlemek için Bolu'ya gelen devlet bakanı Cevdet Yılmaz ''Balyoz Planı'' davasında haklarında yakalama kararı çıkarılan muvazzaf subayların Yüksek Askeri Şura'daki (YAŞ) durumu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz gazetecilerin konu ile ilgili sorusunu ; ''Hukuk devleti içerisinde hareket edilecektir. Yasalar ne emrediyorsa o yapılacaktır'' şeklinde cevapladı

Gerede'de gerçekleştirilen ''66. Esentepe Yağlı Güreşleri''ni izleyen Bakan Yılmaz, gazetecilerin "Balyoz planı" ile ilgili sorularını cevapladı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinin yakalama kararı verdiği ''Balyoz Planı'' davası sanığı muvazzaf subayların teslim olmamaları ve YAŞ'taki durumlarına ilişkin soruyu yanıtlayan Bakan Yılmaz, konunun gereğinin hukuk devleti kapsamında yapılacağını belirtti. Yılmaz;' Bu konunun Başbakanlık, Adalet Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığını ilgilendiren bir konu olduğunu belirterek "Türkiye hukuk devleti. Hukuk devleti kapsamında gereği neyse yapılır. Türkiye, kurumsal yapısı güçlü olan bir devlet.'' Şeklinde konuştu.
"Türkiye bir hukuk devletidir"
Bir gazetecinin, YAŞ'ta kriz çıkar mı? Sorusuna Yılmaz, ''Niye kriz çıksın? Türkiye bir hukuk devleti, kuralları var. Hukuk devleti içerisinde hareket edilecektir. Yasalar ne emrediyorsa o yapılacaktır. Kurallar çerçevesinde ilgili kurumlarımız gereğini yapacaktır'' cevabını verdi. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek ve Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın'a güreşe yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim edildi. Bakan Cevdet Yılmaz'a seccade hediye edildi. Daha sonra başpehlivanların kurasını çeken Bakan Yılmaz, protokol ve başpehlivanlık için güreşecek güreşçilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar