Erdoğan'ın Memur Nosu

Ana Sayfa / HABER / Erdoğan'ın Memur Nosu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a 'emekli' yanıtı verdi. Kılıçdaroğlu, ''Diyor ki 'Ben işçi emeklisiyim. Ben senin Emekli Sandığı emeklisi olduğunu ispat edersem istida eder misin?'' diye sordu ve Erdoğan'ın emekli sandığı numarasını verdi.

KILIÇDAROĞLU Konya'DA

Kılıçdaroğlu, Konya'daki ziyaretlerinin ikinci gününde ilk olarak Çumra ilçesine bağlı İçeriÇumra beldesini ziyaret etti.

Otobüsün içinden vatandaşlara hitap etmek isteyen Kılıçdaroğlu, vatandaşların isteği üzerine otobüsün üzerine çıkarak yaptığı konuşmasında, otobüsün kapısı veya üstünün önemli olmadığını, önemli olanın gönül birliği olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 8 yıllık iktidarı döneminde işçi, esnaf, köylü ve çiftçinin zor günler geçirdiğini öne süren Kılıçdaroğlu, çiftçilere mazotta Ötv'yi kaldırma ve mazotun fiyatını yarıya indirme sözü verdi.

Daha sonra Çumra'ya geçen Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Erdem'i makamında ziyaret etti.
Ziyaretin ardından vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, Konya'da Mevlana Müzesi'ni ziyaret edip dua ettiğini söyledi.

"SANA BUNUN HESABINI SORACAĞIZ"

Yolsuzluklara karşı mücadele edeceklerini ve yetki verildiğinde hesap soracaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
"Biz hesap soracağız derken, Recep Bey diyor ki, 'Efendim siz bizi Yüce Divan'a göndereceksiniz', Menderes'i anıyor. 'Menderes'e de kefen giydirmişlerdi, biz kefen giymekten korkmayız' diyor. Önce şunu söyleyeyim. Recep Bey'in tarihten haberi yok. İdam cezaları kalktı. Bil ki birisi sana kefen giydirirse gel bu kardeşini bul, sana kimse kefen giydiremez. Onunla biz mücadele ederiz. Ama kul hakkı yediysen gideceksin hesabını vereceksin. İkisi ayrı şey. Öyle kul hakkı ye, vatandaşın hakkını ye, yolsuzluk yap, din iman edebiyatı yap, köşeyi dön, han hamam sahibi ol... Sana bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Sana bunun hesabını soracağız.

Menderes'İN VASİYETİNİ OKUDU

Bakın Menderes'in vasiyetini getirdim. Menderes idamdan önce çocuklarına vasiyet ediyor; 'Bankadan para alınmasına asla tavassut etmeyeceksin. Yani ileride politikacı olur da bir yere gelirsen bankadan para alınmasına asla tavassut etmeyeceksin.' Şimdi Recep Bey'e soruyorum. Menderes'in arkasına saklanıyorsunuz peki sen Sabah-ATV ihalesinde damadının şirketine iki bankadan 750 milyon Dolar kredi aldın mı almadın mı? Eğer sen Menderes'i sahipleniyorsan vasiyetine de sahip çıkacaksın. Doğru adamsan onun doğrularına da sahip çıkacaksın. İşine gelince onun adını kullanıyorsun. Ama onun dediklerini yapmıyorsun."

Menderes'in vasiyetinde "İnandığın şeyi tahakkuk ettiremiyorsan bir an için mevkinden ayrıl" dediğini de anlatan CHP lideri, şöyle devam etti:
"Yani millete söz verdin, sözünü yerine getirmediysen ayrıl diyor. Recep Bey dokunulmazlıkları kaldırma sözü verdi mi? Meydanlarda, televizyonlarda söz verdi. Yerine getirdi mi? Bir adamın boğazından aşağı haram lokma inmediyse bir adam yolsuzluklardan korkmuyorsa neden dokunulmazlıkları kaldırmaz? Niye kaldırmaz? Demek ki kendisine güvenmiyor. Kendisine güvenmeyen adama milletin de güvenmemesi lazım. Verdiği sözü tutmayan adama milletin dersini vermesi lazım. Nerede, sandıkta vermesi lazım. Sizden onun sözünü istiyorum. Sizden demokrasiye, kendi haklarınıza sahip çıkmanızı istiyorum. Sizden temiz siyasete sahip çıkmanızı istiyorum. Kul hakkı yemeyen, halka hizmet etmeyi namuslu görev sayan siyasete sahip çıkmanızı istiyorum."

'EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİ OLDUĞUNU İSPAT EDERSEM, İSTİFA EDER MİSİN?'

Daha sonra Konya'nın Karapınar ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda halka kitap etti.
Halkın partisi olarak dertleri dinlemeye ve çözümlerini anlatmaya geldiklerini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
"Diyor ki 'Ben işçi emeklisiyim, sen memur emeklisisin' diyor. Recep Bey, Allah aşkına bir de ağzından doğru laf çıksın. Ben senin Emekli Sandığı emeklisi olduğunu ispat edersem istifa eder misin? Bir daha söylüyorum. Karapınar Meydanı'ndan söylüyorum... Recep Bey, ben senin Emekli Sandığı emeklisi olduğunu ispat edersem çıkıp milletten özür diler misin? Bakın söylüyorum, desin ki 'Ben emekli sandığı emeklisi değilim'. Biz adamın kitabını biliriz. Adamın ruhunu biliriz. Gözüne bakınca onun doğru söyleyip söylemediğini anlarız. Yiğit adam doğru konuşur. Yiğit adam namuslu adamdır. Yiğit adam verdiği sözün arkasında durur. Yiğit adam halkı için çalışır. Halkı için mücadele eder. Yiğit adam siyasette zenginleşmez. Yiğit adam siyasette vatandaşa hizmet eder, vatandaşa hükmetmez zalim olmaz. Vatandaşın ekmeğine göz dikmez. Yiğit adam sapına kadar yiğit olur."

KILIÇDAROĞLU, BAŞBAKAN'IN EMEKLİ SANDIĞI NUMARASINI VERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'nın Karapınar İlçesi'nden sonra Karaman'a geçti. Burada Aktekke Meydanı'nın yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Kılıçdaroğlu, işçi emeklisi olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan'ın, emekli sandığı numarasını verdi. Kılıçdaroğılu, şunları söyledi: "Ben size Recep Bey'in emekli sandığı numarasını verceğim. '54.771.295.0' Recep bey akşam giderken baksın. İşçi emeklisi mi, emekli sandığı emeklisi mi? Bu numaraya baksın kendi adını görecek. Kendi soyadını görecek. Millete niye doğruları söylemedim diye adamın yüzü kızarır mı bilmem. Görmek isterdim."

AYARI BOZUK KANTAR

Mitinge katılanların elinde bulunan bir dövizi okuyan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bir afiş var. 'Ayarı bozuk kantar, bir gün gelir seni de tartar.' Adaletle oynanamak lazım. Adaleti siyasallaştırmamak lazım. Adaleti siyasallaştırırsanız toplum ağır bedeller öder. Türkiye bu bedelleri ödedi. Menderes'in yıkımı siyasidir. Deniz Gezmiş'lerin idamı siyasidir. 16 yaşındaki bir mahkumun yaşını büyütüp 18 yaparak asmak siyasidir. Türkiye siyasilerden siyasi mahkemelerden kurtulmak zorundadır. Onun için diyorum Recep Bey mahkemelerle oynama, adaletle oynama. Gün gelir o bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar. Onun için diyorum yanlış yapma."

EMEKLİLERE MİLLİ GELİRDEN PAY

Emeklilere milli gelirden pay vereceğini söyleyen ve bunu söylediği zaman Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın reçete sorduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Biz bunu söyleyince Recep bey diyor ki, 'Sizin reçeteniz var mı? Şu reçeteyi bana bir gösterin' diyor. 8 yıldır oturuyorsun orada. Elinde bir reçete yoksa, bu ülkenin sorunlarının nasıl çözüleceğini bilmiyorsan niye duruyorsun. Bir de Recep bey, reçete veriyor. Reçeteyi doktorlar verir. Recep beyin yazdığı reçeteye itibar edilmez. Çünkü onun yazdığı hap içi zehirli dışı şekerlidir"" dedi

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler