Anadolu Güneşi Çin'i Isıttı

Ana Sayfa / HABER / Anadolu Güneşi Çin'i Isıttı
2003 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde kurulan ‘Anadolu Güneşi' müzik topluluğu Çin'in Pekin ve Tianjin şehirlerinde konserler verdi.

Dünyanın farklı ülkelerinde verdikleri muhteşem konserlerle Bolu'nun ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin adını en iyi şekilde duyuran ‘Anadolu Güneşi', son olarak Dünya Müzik Eğitimcileri Birliği'nin (ISME) Çin'de devam eden 29. dünya konferansı kapsamında Çin Ulusal Kongre Salonu'nda sahne aldı. Türk halk ezgilerini modern bir şekilde yorumlayan Anadolu Güneşi'nin konserini kalabalık bir izleyici grubu takip etti. Hareketli Türk ezgilerine kendilerini kaptıran izleyiciler konser bitiminde alkışlarla grubu bir süre daha sahnede tuttu. Konser bitimde, dakikalarca ayakta alkışlanan Anadolu Güneşi'nin üyelerine teşekkür plaketi verildi.

Grubun keman sanatçısı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uğur Alpagut, kendilerine gösterilen ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek, "Yurtdışında verdiğimiz konserlerde, Türk müziğinden ezgiler sunuyoruz. Gittiğimiz yerlerde ülkemizi, Bolu'yu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni tanıtma fırsatı da buluyoruz. Çin konserlerimiz de büyük ilgi gördü. Hatta yeni konser teklifleri almış bulunuyoruz" dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler