Dini Siyasete Alet Etmedik

Ana Sayfa / HABER / Dini Siyasete Alet Etmedik
MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli 40 kadar il başkanı ile birlikte yüzyıllardır ibadete kapalı bulunan Ani Harabeleri'ndeki Fethiye Camii'nde cuma namazı kıldı
Kars'a uçak bulamadığı için Cuma namazına katılamadığını söyleyen MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu "Sayın genel başkanımız 2011 seçim çalışmalarına Ani'deki Fethiye Camii'nde kılacağı cuma namazıyla başlamak istiyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığı 946 yıldır ibadete kapalı olan bu cami de Cuma namazı kılınmasına izin verdi. Ani Harabeleri, Anadolu'nun fethinin başlangıç noktalarından biri olmasıyla önemlidir. Kesinlikle dini siyasete alet etmek gibi bir düşünce içersinde değiliz" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, MHP'lilerin Kars'ta bulunan Ani Harabeleri'ndeki Fethiye Camii'nde cuma namazı kılmasına izin verdi. MHP lideri Devlet Bahçeli Türkiye-Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri'nde 40 kadar il başkanıyla birlikte cuma namazı kıldı. Namazın ardından burada toplanan kalabalığa hitap eden Bahçeli, konuşmasında hükümete yüklendi."Türk milleti parçalanmak için Anadolu'ya gelmedi" diyen Bahçeli, Akdamar ve Sümela'daki ayinlere de tepki gösterdi. Akdamar'ın yeniden ibadete açılması için ya da Sümela Manastırı'nın faaliyete geçirilmesi için Anadolu'nun fethedilmediğini söyleyen Bahçeli, "Gerekirse yeniden fetih için yollara düşeriz" dedi.
Uçak bulabilseydim bende orada olacaktım

Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu uçak bulamadığı için Kars'a gidemediğini söyleyerek" Yoksa o gün bende 40 il başkanımız ve Genel başkanımız ile birlikte tarihi Ani Harabeleri'ndeki Fethiye Camii'nde namaz kılanlardan biri olacaktım."dedi. Cuma namazlarının toplu olarak kılındığına dikkat çeken Şatıroğlu; "MHP olarak kesinlikle şov peşinde değiliz. Genel başkanımız Sayın Bahçeli her Cuma namazlarını aksatmadan kılan bir insandır. Ani Kalesi'nin, Sultan Alparslan tarafından Bizans İmparatorluğu'nun elinden alması Türk-İslam ülküsü açısından çok önemli bir adımdır."diye konuştu.
Şov peşinde değiliz
Ani Harabelerinin, Anadolu'nun fethinin başlangıç noktalarından biri olduğuna dikkat çeken Şatıroğlu; "1064 yılında Alparslan tarafından fethedildi. Büyük katedraldeki haç indirilip, camiye çevrilen kilisede ilk cuma namazı kılındı. Tarihi Fethiye Camii, şu anda ören yeri içinde bulunuyor ve ibadete kapalı. Sayın Genel başkanımız 2011 seçim çalışmalarına Ani'deki Fethiye Camii'nde kılacağı cuma namazıyla başlamak istiyordu. MHP yıllar sonra Fethiye Camii'nde namaz kılmak için Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne başvurdu. Başvuru üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığı namaz kılınmasına izin verdi. Yaşananlar bundan ibarettir" dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

BİZİM Eczanesi

Telefon :0374. 2171722

Adres : Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)


ÜNAL Eczanesi

Telefon :0374. 2701042

Adres : Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler