Yaşlılar Köyü Geliyor

Ana Sayfa / HABER / Yaşlılar Köyü Geliyor
Başkan Yılmaz müjdeyi verdi...
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Yılmaz açıklamasında yaşlı vatandaşlar için, "Yaşlı Bakım evi" ve "Yaşlılar köyü" müjdesini verdi.

Yaşlılar günü ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; Bolu Belediyesi olarak yaşlılara yönelik projelerini hayata geçirdiklerini söyleyerek; " Bunlardan en önemlisi İmarethane Sosyal Tesisi'dir. 65 yaş üstü vatandaşlarımız tesis içerisinde kurulan imkânlardan en iyi şekilde yararlanmaktadır. Yaşlı vatandaşlarımız öğle yemeklerini burada yiyebilir, çaylarını içip sohbet edebilir ve televizyon izleyebilir. Kendilerini evlerinde gibi hissedebilirler. "dedi. Bolu Belediyesi olarak yaşlılar için yeni projelerin hayata geçirileceğini söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'ya Yaşlı Bakım Evi'nin yapılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Yaşlı olup da hasta olan vatandaşlar için "Yaşlı Bakım Evi" projesinin hayata geçirilmesi için görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan Yılmaz ayrıca Yaşlılar Köyü projesinin de hayata geçeceğini belirtti.
Başkan Yılmaz, yaşlılık döneminin hayatın çok özel bir dönemi olduğunu kaydederek açıklamasını şu şekilde tamamladı; "Yaşlılık hayatın çok özel bir dönemidir. Geçmiş ile günümüz arasında köprü kuran yaşlılarımız, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Ulu Önder Atatürk, ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur' diyerek yaşlılarımıza itibar göstermenin herkesin bir minnet borcu olduğunu belirtmiştir. Unutmamalıyız ki, hepimiz bir gün mutlaka yaşlanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle yaşlılarımızın ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutlar, sevgi ve saygılar sunarım"

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler