Canip Baysal Lisesinden Örnek Uygulama

Ana Sayfa / HABER / Canip Baysal Lisesinden Örnek Uygulama
Canip Baysal Lisesi okullarına yeni kayıt olan 9. sınıf öğrencilerinin velilerini bir araya getirerek, okul-veli işbirliğinde önemli bir adım attı.
Okulun projeleri arasında yer alan "Velilerin kaynaşma ve tanışma" organizasyonuna Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, İl Mili Eğitim Müdür Recep Sezer müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 9. sınıf öğrencilerin velileri katıldı. Yapılan kaynaşma organizasyonunda Okul Müdürü Fuat Durmuş okul hakkında bilgi verdikten sonra yapılan organizasyonla ilgili bilgiler aktardı. Bu çalışmanın bir ilk olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, bu tür çalışmaların daha çok yaygınlaştırılması için çalışmalar yürüteceklerini belirtti.Kaynaşma toplantısında son sözü alan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise tüm okullarda olduğu gibi Canip Baysal Lisesinde Bolu Belediyesi olarak her zaman yardıma hazır olduğunu söyledi.Okul yönetimine ve öğrencilerine büyük katkıları olan Okul Aile Birliği Başkanına İlköğretim Müfettişleri Başkanı Senai Hancı okul adına plaket takdiminde bulundu. Okul Rehberlik Öğretmeni Zehra Kulalı Gezici tarafından sunumda bulunuldu.
Okul Müdürü Fuat Durmuş okul hakkında yaptığı sunumda, velilerle iç içe olması gerektiğini, veli öğretmen ilişkisinin okul dönemi boyunca devam etmesini istedi. Velilerin öğrencilerini sürekli takip etmelerini, okullarına gelerek ve e-okul internet sisteminden takiplerini sürdürmelerini istedi. Okullarının Bolu'da en iyi okullar arasında olduğunu ifade etti. Okullarında öğrenci öğretmen ilişkilerine de önem verdiklerini belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ise velilere yaptığı konuşmada eğitimi tek başlarına yapamadıklarını, mutlaka anne babalarında olması gerektiğini söyledi. Sigara konusunda çok şikâyetçi olduğunu da söyleyen İl Müdürü Sezer, " Bolunun merkezinde sigara içerek öğrencilerimiz geziyor. Burası Aladağ'ın başımı. Valilik binasının önünden geçerken öğrencilerimizin sigara içerek geçtiğine şahit oldum. Neyin yapılacağını öğretemiyorsak ne zaman öğreteceğiz. Bunları hep beraber yapacağız. Başta Okul Müdürü sonra öğretmenler ve anne babalar sorumlu. Kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı mutlaka kurtarmalıyız. Veliler olarak çocuklarınıza sahip çıkın, neslin korunması için bunu mutlaka yapmak durumundayız. Öğrencilerimizle birebir ilgilenmek durumundayız. Öğrenci çok büyük bir servettir. Canip Baysal lisesine de sahip çıkalım. Bolumuzun en iyi ve kadrosu tam olan okulumuz. Okulumuza sahip olalım" dedi. Toplantıya katılan bazı veliler ise ilk defa böyle bir uygulama gördüklerini, bu çalışmada emeği geçen okul yönetimine teşekkür ettiklerini belirttiler. Toplantı Okul salonunda düzenlenen ikram sunumuyla sona erdi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler