Erdoğan'a Seçim Tarihi

Ana Sayfa / HABER / Erdoğan'a Seçim Tarihi
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçimin 29 Mayıs 2011'de yapılmasını istedi. Türkiye'yi AKP'den kurtarmak için seçimin büyük önemi bulunduğuna dikkati çeken Bahçeli, Seçim startını verdiği Kars'ta partililerden çok çalışmalarını istedi.

Kars Spor Salonunda düzenlenen geceye yaklaşık 2 saat geç katılan Devlet Bahçeli, yaklaşık bin kişiye hitap etti. MHP olarak 69 milletvekiliyle duruşlarını, tavırlarını ortaya koyduklarına işaret eden Bahçeli, Referandumdaki yüzde 42'lik hayır oyların yüzde 7'sinin MHP'ye geri kalan bölümün ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısı olarak taraflı medya tarafından sunulduğunu anlatan Bahçeli, yine aynı medya tarafından MHP'nin büyük darbe aldığını, kalelerini kaybettiğini, önümüzdeki seçimlerde muhtemelen barajın altında kalacağını ileri sürdüğünü anımsattı. Medyanın bu tavrını 'ahlaksızca ve utanmaz bir saldırı' olarak niteleyen Bahçeli, "O sandıktan çıkan 'hayır' Oyunu tespit edip nasıl MHP oy kaybına uğradığı alçaklığını ortaya koyabiliyorlar.Bu ne kepazeliktir ne utanmazlıktır. MHP madem oy kaybına uğramış tabanını kaybetmiş, o zaman gelin hangi partinin hangi oyu aldığını görebilmek için 24. dönem milletvekilliği seçimlerini öne alalım. Orada hangi parti ne kadar oy alıyor gelin görelim diyoruz"diye konuştu.

Kars'tan Seçim startını veren Bahçeli, seçimlerin normal süresi olan 22 Temmuz'da yapılacağını, ancak bu tarihin hafta içine rastladığını kaydeden Bahçeli, tatilcilerin de dikkate alınması gerektiğini söyledi. Oy kullanmak yerine tatile gidenlere kaçacak yer bırakılmamasını isteyen Bahçeli, tatil başlamadan Seçim yapılmasını istedi. MHP'nin Seçim tarihinin 29 Mayıs olduğuna işaret eden Bahçeli, "29 Mayıs'ta İstanbul fethediliyorsa, gelin seçimleri 29 Mayıs Pazar günü yapalım. 29 Mayıs MHP'nin Türkiye'yi yeniden fethine vesile olsun diyoruz" dedi.

Önümüzdeki genel seçimlerin Türkiye'yi bir çok felaketten kurtaracağını iddia eden Devlet Bahçeli, "Seçim sürecinde Türkiye'yi bir çok felaketten kurtarmak gerekmektedir. Önümüzdeki hedef Türkiye'yi AKP'den kurtarmak olacaktır. AKP'den kurtarmak demek Türkiye'yi bölünmekten, yoksulluktan, yolsuzluktan kurtarmak demektir"diye konuştu.

Türkiye'de son günlerde yaşanan yeni Anayasa Değişikliği tartışmalarına değinen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, komisyonların şimdi kurularak çalışmalara başlanmasını istedi. Komisyonların hazırlayacakları değişikliğin bir sözleşmeyle imza altına alınması gerektiğini belirten Bahçeli, "Anayasa Değişikliği için temsil edilen edilmeyen bütün siyasi görüşleri alalım ve orada uzlaşılan metinlerden bir demokrasi sözleşmesi hazırlayıp Anayasa değişikliklerini 24. dönem milletvekilliği seçimleri sonuna bırakalım. Meclis Başkanlık seçimi, divanın oluşumu, hükümetin kurulumu ve güvenoyunun ardından bütçe görüşmeleri sonrası anayasa değişikliğini görüşelim. Onun için gelin şimdiden komisyon çalışmalarına başlayalım. Bu Anayasa Değişikliği talebinin Kandil'den mi, yoksa okyanus ötesinden bir nasihat mı, yoksa AB dayatması mı bir görelim. Gel şimdi komisyonları kuralım ak, kara görünsün" dedi.

Ülkülere büyük görev düştüğüne dikkati çeken Devlet Bahçeli, "Bu karanlık ortamı ortadan kaldırmak için dava arkadaşlarıma bir görev daha düşüyor. Bu da önümüzdeki milletvekilliği genel seçimleridir. Hiç kimsenin tesiri altında kalmayacaksınız, kara propaganda esiri olmayacaksınız, aldatılmışlara aldanmayacaksınız. Ülkücünün bağımsızı, beslemesi olmaz. Ülkücü ülkücüdür. Ülkücüler tam yol ileri diyoruz" diye sözlerini tamamladı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler