Bölgesel Amatör Lig

Ana Sayfa / HABER / Bölgesel Amatör Lig
Türkiye Futbol Federasyonu'nca bu yıl ilk kez başlatılan Bölgesel Amatör Ligi'nde 2010-2011 sezonu bu hafta sonu oynanan karşılaşmalarla başladı.

Toplam 143 takımın 12 grupta mücadele edeceği BAL'da, 2 grup 10 takım, 1 grup 11 takım, 6 grup 12 takım, 2 grup 13 takım ve 1 grup da 14 takımdan oluşuyor.

Bölgesel Amatör Lig'in gelecek için çok önemli bir adım teşkil ettiğini belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener şunları söyledi:

"Bu hafta sonu başlayan Bölgesel Amatör Lig yepyeni bir heyecan getirecek. Bölgesel, kriterli ve deplasmanlı en üst amatör lig haline dönüştürülen ve 78 ilimizden kulübün bulunması ile gerçek bir heyecan fırtınasına dönüşecek. 5 milyon lira bütçesi olan Bölgesel Amatör Lig'in ve organizasyonların en önemli amacı; ülkemizin her bölgesinde daha fazla kişinin futbola katılmasını sağlamak. 2 yıl önce 200 binlerde devraldığımız lisanslı futbolcu sayısını yüzde 100 artışla 466 bine çıkarmanın gururunu yaşıyoruz.

Göreve geldiğimiz 2008'den bu yana amatör futbola, çok önemli miktarlarda kaynak aktarımına devam ediyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak artan gelirlerin ciddi bir kısmını da amatör futbola ayırıyoruz. Çünkü amatör futbol, ülkemizin en popüler spor dalı olan futbolun ana damarlarından biri. Ve ülkemizdeki futbol sevgisinin artmasında, futbolun yaygınlaşmasında yadsınamaz katkıları bulunmakta."

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

DAMLA Eczanesi

Telefon :0374. 2702880

Adres : Sağlık Mh.Dodurga Cd.Kutlu Apt.No:57 (Çağsu Hastanesi Karşısı)


ÖZCAN Eczanesi

Telefon :0374. 2181990

Adres : Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler