2. Sınıf İnsan Muamelesi Görüyoruz

Ana Sayfa / HABER / 2. Sınıf İnsan Muamelesi Görüyoruz
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) 26. kuruluş yıldönümünü Anıt Park'ta düzenlenen törenle kutladı. Törende konuşan TEMAD Şube Başkanı Mehmet Dereli "Son yapılan zamlarla emekliler yine 2'nci sınıf vatandaş muamelesine ve açlığa mahkûm edilmiştir" dedi.

TEMAD Bolu Şubesi tarafından 26. kuruluş yıldönümü programı Anıt Park'ta düzenlendi. Törene, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, Garnizon Komutan Vekili Ümit Yücekan, İl Jandarma Komutanı İbrahim Ertaş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, dernek üyeleri ve subaylar katıldı. Tören, Atatürk anıtına TEMAD Şube Başkanı Mehmet Dereli tarafından çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmayı TEMAD Şube Başkanı Mehmet Dereli yaptı. Dereli, konuşmasına derneğin tarihçesiyle başlayarak, "Derneğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kara, Hava, Deniz ve Jandarma sınıflarında özveriyle çalışmış ve alnı açık olarak görevlerini tamamlayarak emekli ve malul olarak ayrılmış bulunan Astsubayların askerlik mesleğine ilişkin ortak anılarını yaşatmak ve dayanışmalarını devam ettirmek amacı ile 16 Haziran 1983 gün ve 2847 sayılı kanun hükümleri uyarınca kamu yararına çalışan dernekler statüsünde kurulmuş sivil toplum örgütüdür." Dedi

Verilen sözler tutulmuyor

Konuşmasının devamında hükümete yüklenen Dereli, verilen sözlerin tutulmadığını ve bunun içinde 9 Ekim'de Ankara'da bir miting düzenlediklerini hatırlattı. Dereli, "Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği; Genel başkanımızın görsel ve yazılı basın aracılığıyla da belirttiği özlük haklarımızla ilgili, eşitsizliğin / haksızlıkların giderilmesi hususunda Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Hükümet nezdinde gerekli girişimler yapılmış olup, bu isteklerimizde haklı olduğumuz belirtilerek giderileceğine dair verilen sözler bu güne kadar tutulmamıştır. Bu nedenle; Genel merkezimizin koordinesinde 9 Ekim 2010 tarihinde 85 şubemizin üyeleri, eşleri, çocuktan ve yakınlarının katılımıyla Ankara Abdi İpekçi parkında yapılan miting ile tekrar gündeme getirilmiştir. Bu miting için Adapazarı'ndan gelen 93 yaşındaki bir üyemizin, Güneydoğuda terörle mücadelede iki kolunu kaybetmiş Gazimiz ile Manisa'dan katılan üyemizin bedensel engelli kızının mitinge katılmaları bizleri duygulandırmıştır. 2011 yılı Bütçesinde memur emeklilerin maaşlarına % 4+4 zam verilmiştir. Türkiye' de emeklinin zaten zor koşullarda yaşamını sürdürdüğü göz önündeyken verilen zamlarla da emekliler yine 2'nci sınıf vatandaş muamelesine ve açlığa mahkûm edilmiştir. Hükümetimizce ekonomimizin iyi olduğu, milli gelirimizin yükseldiği belirtilmesine rağmen halen biz emeklilerin yoksulluk içersinde yaşamasına göz yumulmaktadır. Bizi yönetenler kendi maaşlarının artışı söz konusu olduğunda, enflasyon ve bütçe disiplinini hiç göz önüne almamaktadırlar." şeklinde konuştu.

"Yaptığımız görevleri kıyaslayanları kınıyoruz"

Mehmet Dereli, zor şartlar altında görev yaptıklarını belirterek, maaşlarının yüksek olduğunun söylenmesinin kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.
"TBMM çatısı altında bulunmalarını hazmedemiyoruz"

Dereli, BDP'yi sert bir dille eleştirerek, "18 Mart Şehitleri Anma Gününde, BDP Genel Başkanı ile bu partiye mensup milletvekillerinin anma gününe katılması gerekirken, PKK yandaşlarıyla birlikte 21 Mart'ta kutlanması gereken Nevruz Bayramını Hakkari de 18 Mart'ta nevruz kutlamalarına başlamaları, bu vatan için canlarını veren şehitlerimize ve Türk milletine yapılmış en büyük saygısızlıktır. Her defasında barış ve özgürlükten bahseden bu insanların, seçildikleri bölge halkının refahı ve kanın durması için hiçbir katkı sağlamadıkları gibi, İmralı ve Kandil'den aldıkları talimatlarla Türkiye'nin üniter yapısını bozma çabaları açıkça görülmesine rağmen TBMM çatısı altında bulunmalarını hazmedemiyoruz." dedi.

TSK'yı yıpratmayın!

TSK'nın yıpratıldığına işaret eden Dereli konuşmasını şu şekilde tamamladı; "Ordusu güçlü olmayan ülkelerin bağımsızlıkları her zaman tehdit altındadır. Milletin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, asılsız ihbarlarla yıpratılması, Milletin gözünde küçük düşürülmeye çalışılmasını asla kabul etmiyoruz, yapılan bu hareketler, ülkemizi bölmek isteyenlerin gizli emellerini gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır. Fakat bu emellerini asla gerçekleştiremeyeceklerdir. TSK Mensupları hakkında yapılan suçlamaların, en kısa zamanda sonuçlandırılarak, gerçeklerin kamuoyuna duyurulmasını bekliyoruz."
Tören daha sonra dernek binasında verilen kokteyl ile sona erdi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

DAMLA Eczanesi

Telefon :0374. 2702880

Adres : Sağlık Mh.Dodurga Cd.Kutlu Apt.No:57 (Çağsu Hastanesi Karşısı)


ÖZCAN Eczanesi

Telefon :0374. 2181990

Adres : Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler