Foxconn'dan Cevap

Ana Sayfa / HABER / Foxconn'dan Cevap
Sizlere intihar fabrikası olarak anılan, dev elektronik şirketlere parça üreten Foxconn'la ilgili internete sızmış ve büyük yankı uyandırmış bir raporun varlığından bahsetmiştik. Bu rapora Foxconn'dan cevap tabii ki gecikmedi.

"Foxconn kesinlikle kusursuz değil, ama işçilerimizin sorumluluğunu alıyor ve kendimizi Çin'de bulunan 937 bin işçimize güvenli ve olumlu bir çalışma alanı sağlamaya adıyoruz" diyen Foxconn, rapordaki iddialara da cevap veriyor.

ilk önce zam konusuna değinen Foxconn, söz verilen ancak yapılmadığı iddia edilen yüzde 30 zammın, Ekim ayı maaşlarına yansıyacağını belirtiyor. ikinci iddia ise mesai saatleri dışında çalışmalar yönelik, raporda stajyerlerin günde 8 saatten fazla çalıştırıldığı iddia ediliyordu. Foxconn'un cevabına göre mesai saatleri dışındaki tüm çalışmalar isteğe bağlı yapılabiliyor ve Çin hükümeti buna izin veriyor. Firmaya göre ayrıca hafta içi fazla mesai yapanlar normal maaşlarının 1.5 katını, haftasonu yapanlar 2 katını, ulusal bayramlarda yapanlarsa 3 katını alıyor.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

HÜLYA Eczanesi

Telefon :0374. 2176424

Adres : Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:5/A(60.yıl ilköğretim ve 80. yıl sağlık ocağı yanı)


ZEYNEP Eczanesi

Telefon :0374. 2705453

Adres : Sağlık Mah.Şehitler Cad.No:32/7 Merkez/BOLU (Köroğlu Dev.Has.Polikinlikler Girişi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler