Memurun Sınav Kabusu

Ana Sayfa / HABER / Memurun Sınav Kabusu
Memurların terfi etmelerini sağlayan görevde yükselme sınavlarının güçlüğü nedeniyle mağdur olduğu belirtildi. Sınavlarda uygulanan 70 barajı nedeniyle kadrolar boş kaldığına dikkat çekilirken, son olarak Sağlık Bakanlığı'nda yapılan Veri Hazırlama ve Kontrol işletmenliği sınavına giren 6 bin kişiden sadece 826'sı baraj puanı olan 70'i geçebildi. Atama yapılacak 2 bin kadronun bin 174'ü boş kaldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 24 Temmuz'da yapılan görevde yükselme sınavında Veri Hazırlama ve Kontrol işletmenliği sınavına giren 6 bin kişiden sadece 826'sı baraj puanı olan 70'i geçebildi. Atama yapılacak 2 bin kadronun bin 174'ü boş kaldı. Ayrıca, memurluğa yükselmek için sınava giren 750 kişiden sadece 25'i barajı geçebildi, 225 kadro boş kaldı. Şoförlük için açılan 250 kadrodan ise sadece 59'unu çalışanlar sınav sonucu kazanabildi. 201 kadro boş kaldı.

-YENİ BİR SINAV İÇİN MEB İLE GÖRÜŞÜLÜYOR-Sınava giren çalışanlar soruların zorluğunun başarısızlığa neden olduğunu belirtirken Türk Sağlık-Sen'de Sağlık Bakanına yaptığı ziyarette boş kadrolar için yeni bir sınav yapılmasını istedi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun, yapılan sınavda soruların zorluğu nedeniyle kadroların boş kaldığını bildiklerini ve bu sorunu çözeceklerini kaydetti. Tosun, sınav için ilan edilen kadroları dolduracaklarını belirterek, yeni bir sınav için MEB ile görüşüldüğünü kaydetti.

-SORULARIN ZORLUĞU NEDENİYLE KADROLAR BOŞ KALIYOR-Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci konuyu ANKA'ya değerlendirdi ve çalışanların soruların zorluğu nedeniyle 70 barajını geçemediklerini ifade ederek, "Kamuda memurların hakkaniyetle yükselmelerini sağlayan görevde yükselme sınavlarında ne yazık ki baraj puanının yüksekliği ve soruların zorluğu gibi nedenlerle çalışanlar terfilerde zorluk çekiyorlar. Görevde yükselme sınavındaki baraj puanı nedeniyle mağdur oluyorlar. Bu kadroları çalışanlar yıllardır bekliyorlardı. Sınav için eğitim yapıldı. Fakat soruların zorluğu nedeniyle kadroların büyük kısmı boş kaldı" dedi.

Çalışanların 70 baraj puanına takıldığını ifade eden Kahveci, "Bu mağduriyetin giderilmesi için Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Nihat Tosun'la görüştük. Sağlık Bakanlığına da başvuru yaparak yazılı olarak da bu talebimizi dile getireceğiz. Çalışanları çok zorlayan ve kadroların boş kalmasına neden olacak sorular yerine bu tür sıkıntılara yol açmayan sorular hazırlanmalıdır. Atanmayacak kadrolar nedeniyle hem çalışanlar mağdur olmakta hem de kadrolar boş beklemektedir. Bunun önüne geçilmesi talebimizdir" ifadelerini kullandı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler