Memleketinde Sergi Açmanın Mutluluğu

Ana Sayfa / HABER / Memleketinde Sergi Açmanın Mutluluğu
Bolu'nun Göynük ilçesinde doğan, yaşamını İzmir ve Bolu'da sürdüren Ressam Fatma Marmara, yeni sergisini BSM-Sanat Merkezi'nde açtı. Geçtiğimiz Cuma günü açılışı yapılan sergiye, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Sanatseverler katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Ressam Fatma Marmara, yıllar sonra memleketi olan Bolu'da sergi açmanın ve eserlerini Bolulularla paylaşmanın kendisini mutlu ettiğini ifade ederek, tüm sanatseverleri eserlerini görmeye davet etti. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu'da yaptığı konuşmada, Ressam Fatma Marmara'yı ve eserlerini Bolu'da görmekten mutlu olduklarını ifade ederek, "Sanatçılar hassas insanlar. Eserlerine tüm içtenliklerini ve rengârenk hayallerini katıyorlar. Ressam Fatma Marmara'nın resimlerinde de tüm bu coşkuyu görebiliyoruz. Kendisini, şehrimizde açtığı bu güzel sergiden dolayı kutluyor ve daha nice sergiler açmasını diliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle sergi açılışı gerçekleştirildi. Fatma Marmara'nın, çoğunluğu yağlıboya olan ve peyzajlardan oluşan eserleri, sergiyi gezen davetlilerden tam not aldı. Sergi, BSM-Sanat Merkezi'nde 15-27 Ekim 2010 tarihleri arasında gezilebilir.


Fatma Marmara Kimdir?

1963 yılında, Bolu - Göynük'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bolu'da tamamladı.1982 İstanbul H.S.M. Lisesi ve 1993 de Eskişehir A.Ö. Fakültesinde öğrenimini tamamladı. Çocuk yaşlarda resme olan sevgi ve isteği, doğaya olan aşırı tutkunluğu onu resim yapmaya yöneltti. İzmir'de, Hasret Nurdağ ve Oğuz Demir'den resim dersleri ve Buca Halk Eğitim Merkezi resim sertifikası aldı. Çalışmalarıyla yitirilmekte olan güzellikleri gelecek kuşaklara aktarmayı hedeflemekte.

Sergileri:

2005 Hasret NURDAĞ Resim Atölyesi Sergisi / İZMİR
2006 Çeşme-Çakabey Kültür Merkezi (Ayios Haralombos Kilisesi / İZMİR,Çeşme
2006 İzmir Resim Heykel Sanat Müzesi / İZMİR
2006 Manisa Sanat Festivali / MANİSA
2006 Hasret NURDAĞ Resim Atölyesi / İZMİR
2006 Antalya Mimarlar Odası / ANTALYA
2007 Antalya Müzesi / ANTALYA
2009 AYKÜSAT Sanat Galerisi / Ayvalık-BALIKESİR
2010 Bahçelievler Yayla Kültür Sanat Merkezi / İSTANBUL-

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler