"Parayla Para Kazanılmaz"

Ana Sayfa / HABER / "Parayla Para Kazanılmaz"
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu ile Oda üyelerini ağırlayan BESOB Başkanı Tahir Gayret ziyaret sırasında sıkıntılarından bahsetti ve; "Güdük kaldık" dedi. Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Emin Semercioğlu ve üyeleri, dün öğle saatlerinde Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (BESOB)'u ziyaret ettiler. BESOB Başkanı Tahir Gayret ziyaretçilerine, kurumun sıkıntılarını anlatırken, alt yapı olmayışından yakındı. Gayret; "Toplamda 26 Oda'yız. Ama sıkıntımız büyük. Güdük kaldık" dedi. Ziyaretin ilk konuşmasını yapan Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu; "TSO ve BESOB. Biz bir aileyiz. Her şey Bolu için" sözleriyle, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Emin Semercioğlu öncelikle Bolu'daki girişimcilik sayısının az olmasından yakındı. Anonim şirket sayısının az olmasından duydu rahatsızlığı dile getiren Semercioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Anonim şirket sayısı az. Bunun anlamı şudur; girişimci az. Ben bunun sebebini bir türlü anlayamadım. Geçmişte birçok çalışma yaptık bununla ilgili, seminerler verdir, girişimciliğe yönlendirmeye çalıştık. Ama olmuyor. Bölgedeki insanlar çocuklarını girişimci yetiştirmeli. Hazır yiyici değil"

"Parayla para kazanılmaz"

Emin Semercioğlu, günümüzde para kazanmanın bir başka yolu olarak görülen ‘parayla para kazanma'nın uzun süre yürümeyeceğini, o paranın bir gün biteceğini belirtirken geçmişte yapılan hataların bugün cezasının çekildiğini iddia etti. Semercioğlu; " geçmişteki teşvik paketlerinden payımızı almadık, yararlanmadık. Bunu Başbakan'a anlatmamız lazım, milletvekillerimizin bunu anlatmaları lazım. İki metropol arasındayız ama gelişemedik" dedi.

"Asprinle tedavi olmaz"

"Şehirdeki tek hareketliliği üniversite öğrencileri sağlıyor. Onların gelişiyle esnaf hareketleniyor. Önümüzdeki yıllarda üniversitenin öğrenci sayısı artacak. Nüfus artacak. Daha fazla konaklayacak yer, otel yapılmalı. Karacasu'daki termal tesislere gelenlerin sayısı otoban nedeniyle azaldı. Kimse Bolu'nun içine girmiyor, otobandan devam ediyor" diyen Semercioğlu, Bolu'nun gelişmesinde ne yazık ki günübirlik işler yapıldığını belirtti ve ekledi: "Asprinle tedavi ediyoruz. Herkes bugünü konuşuyor, kurtarmaya çalışıyor, ancak asıl konuşulması gereken yarın"

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

DAMLA Eczanesi

Telefon :0374. 2702880

Adres : Sağlık Mh.Dodurga Cd.Kutlu Apt.No:57 (Çağsu Hastanesi Karşısı)


ÖZCAN Eczanesi

Telefon :0374. 2181990

Adres : Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler