KPSS Eğitim Bilimler Sınavı Kılavuzu Yayımladı

Ana Sayfa / HABER / KPSS Eğitim Bilimler Sınavı Kılavuzu Yayımladı
Sınav sorularının sızdığı iddiaları nedeniyle iptal edilen ve 31 Ekimde yeniden yapılacak KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda, sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri hem elle hem de dedektörlerle aranacak. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, yanlarında kimlik belgeleri dışında hiçbir şey getirmemeleri konusunda uyarıldı.

ÖSYM, iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın kılavuzunu internet sitesinden yayımlayarak, sınavın uygulanması ile ilgili yeni bilgilerin bu kılavuzda yer aldığını bildirdi ve sınava girecek adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri uyarısında bulundu.

31 Ekim Pazar günü yapılacak Eğitim Bilimleri Sınavı, saat 09.30 başlayacak. Sınav, 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılacak ve 150 dakika sürecek.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi eline geçmeyenler veya belgesini kaybeden adaylar, sınavın yapılacağı hafta içerisinde Pazartesi gününden itibaren ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri veya ÖSYM bürolarından bu belgelerini bir ücret ödemeden çıkartabilecek.

Sınava girilecek bina ve salonu gösteren fotoğraflı Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, sınavdan önce adayların adreslerine postalanacak.

-SORU KİTAPÇIKLARI-

Sınavda bir soru kitapçığı ve bir cevap kağıdı kullanılacak. Sınavda kullanılacak soru kitapçıkları farklı türlerde basılacak. Farklı türdeki soru kitapçığında sorular birbirinin tamamen aynı olacak ancak soruların veya sorulardaki seçeneklerin sıralanışı değişecek. Bu nedenle her soru kitapçığı türünün cevap anahtarı farklı olacak. Soru kitapçığı türü, kitapçığın üzerinde ve iç sayfalarında basılı olacak.

Adaylar sınava girerken yanlarında 2010 KPSS-Lisans Eğitim Bilimleri Testi Sınavı Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi ve bir fotoğraflarını bulunduracak. Sınava giriş ve kimlik belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi, faksı ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacak.

Adayların yanlarında bulunduracağı fotoğraflı ve özel kimlik belgesi, adayın kimliğini gösteren fotoğraflı ve soğuk damga ile onaylı bir belge (sadece nüfus cüzdanı veya pasaport) olacak.

Sınavda salon görevlileri, adayın sınava giriş ve kimlik belgesindeki fotoğraftan adayı tanımakta zorlanırlarsa adaydan kendisini kolaylıkla tanıtabilecek bir fotoğraf isteyebilecek. Bu nedenle her adayın yanında kendini açık bir şekilde tanıtan, kurallara uygun olarak çekilmiş bir fotoğraf bulundurması isteniyor. Her aday bu fotoğrafın arkasına mutlaka TC kimlik numarasını, adını ve soyadını yazacak.

Sınava giriş ve kimlik belgesinin aslını, özel kimlik belgesini ve bir fotoğrafını yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak. Sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

-YASAKLAR-

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların bu belgeler dışında herhangi bir eşyalarını sınav binalarına getirmemeleri isteniyor.

Adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olacak. Adaylar sınava kalem, silgi, kalemtıraş, saat getirmeyecek. Bu gereçler, bütün adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar