Haiti Kolera Salgını 220 Ölü

Ana Sayfa / HABER / Haiti Kolera Salgını 220 Ölü
Haiti'nin kuzey ve orta kesimlerinde yayılan kolera salgını sonucu ölü sayısının 220'ye ulaştığı bildirildi. Birleşmiş Milletler (BM) salgının nüfusun yoğun olduğu ve depremzede kamplarının bulunduğu başkent Port-au-Prince'e ulaştığını bildirdi.

Karayip Denizi'ndeki bir ada ülkesi olan Haiti, 10 ay önce şiddetli depremle yerle bir olurken, şimdi de kolera salgını ile mücadele ediyor. Ülkede faaliyet gösteren yardım kuruluşları, kuzey kesimlerde başlayan salgının, artık nüfusun yoğun olduğu Port-au-Prince'e ulaştığını aktardı. Başkentte depremzedelerin sığındığı çadır kamplara ulaşmasında endişe edilen salgını önlemek için çalışmalar yapılıyor. Sağlık önlemlerinin zayıf olduğu yüz binlerce insanına yaşadığı Port-au-Prince çevresindeki çadır kentler hastalığın kolay yayılmasını sağlayacak ortama sahip.

Yerel sağlık kurumu yetkilisi Dieula Louissaint, cuma günü itibari ile koleradan ölen kişi sayısının 206 olduğunu bildirdi. Louissaint, Haiti'nin kuzeyinden 12 kişinin ve ülkenin orta kesimlerinde de 14 kişinin daha öldüğünü aktardı.

Ülkenin kuzeyindeki Saint Marc kentindeki hastane ve sağlık merkezlerine yaklaşık 3 bin hastanın kabul edildiği bildirildi. Merkezi Haiti'deki bir hapishanede ise 50 mahkumun salgına yakalandığı ve 3'ünün de öldüğü belirtiliyor.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler