Yurtta Dayak Anneyi Çıldırttı

Ana Sayfa / HABER / Yurtta Dayak Anneyi Çıldırttı
Bolu'da yaşayan Çiğdem Alakaz ilk eşinden olan oğlu İlker Can Yıldız'a kaldığı yetiştirme yurdunda dayak atılması üzerine soluğu Düzce'de aldı. Oğlunu yetiştirme yurdundan kaçırdıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Çiğdem Alakaz hakkındaki tutuklama kararı üzerine tekrar cezaevine konuldu. Yurtta kalan çocuklardan dayak yediğini iddia eden ve vücudunun her yeri morluklarla dolu olan 12 yaşındaki İlker Can Yıldız, annesiyle cezaevinin önünde vedalaşırken ağladı.

Çiğdem Alakaz, 6 yıl önce kızı Sıla Alakaz'ı feci şekilde dövmüştü. Vücudunun her yeri morluklarla dolu olan, yüzünde sigara söndürülen ve yediği dayaktan yüzü tanınmayacak hale gelen Sıla Alakaz ile ilk eşinden olan oğlu İlker Can Yıldız o dönemde devlet himayesine alınmıştı. Çiğdem Alakaz çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Bolu Kapalı Cezaevi'ne konulurken Sıla Alakaz, Adapazarı Dostluk Çocuk Yuvası'na, İlker Can Yıldız ise Kocaeli Karamürsel Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilmişti. Çiğdem Alakaz, 3 yıl 9 aylık hapis cezasının ardından serbest kalırken, kızı Sıla Alakaz ismi gizli tutulan bir aileye evlatlık olarak verildi. İlker Can Yıldız ise Karamürsel Yetiştirme Yurdu'ndan Düzce Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Düzce Yetiştirme Yurdu'na nakledildi. Çiğdem Alakaz cezasını tamamladıktan sonra oğlu İlker Can Yıldız'ı belirli aralıkla ziyaret etti. İddiaya göre, İlker Can Yıldız, geçtiğimiz Perşembe gecesi yurtta kalan kendisinden yaşça büyük çocuklardan dayak yedi. Sırtında morluklar olan, kafasında ve yüzünde şişlikler bulunan İlker Can Yıldız, Cuma günü gizlice annesini arayarak yardım istedi. Anne Çiğdem Alakaz ve teyzesi Yaşariye Alakaz önceki gün Düzce'ye giderek İlker Can Yıldız'ı yetiştirme yurdundan alarak Bolu'ya geldi. Oğlunun sırtında ve yüzünde morluk ve şişlikleri gören Çiğdem Alakaz yurt yetkilileri hakkında dün suç duyurusunda bulunmak üzere Bolu Sanayi Polis Merkezi'ne ardından da Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitti. Çiğdem Alakaz, şikayet dilekçesini yazarken hakkında iftira davasından tutuklaması bulununca polis tarafından oğlu İlker Can Yıldız'ın yanında gözaltına alındı. Çiğdem Alakaz sağlık kontrolleri yapılmak üzere İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Çiğdem Alakaz hastaneden sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini görüntüleyen gazetecilere oğlunun sırtını açarak, "Devlet tarafından koruma altına alınan evladım. Ben Sıla Alakaz'ın annesiyim. Cinnet geçirip o anki sinirle çocuğuma vurdum diye 2004 yılından bu yana devlet tarafından işkence görüyorum. Çocuğumu 18 yaşında üç çocuk linç ederek dövmüşler. Sevgilisinden ayrılmış stresini atmak için çocuğumu böyle yapmış" dedi."Niye tutuklandınız" sorusunu Çiğdem Alakaz, "O da iftira. Onu da halledeceğim" diye yanıtladı. Tutuklanarak Bolu Kapalı Cezaevi'ne götürülen Çiğdem Alakaz'ı ablası Yaşariye Alakaz ve oğlu arkasından takip etti. İlker Can Yıldız, cezaevi kapısının önünde annesi Çiğdem Alakaz'ın boynuna sarılarak gözyaşı döktü. Polis tarafından güçlükle annesinden ayrılan İlker Can Yıldız annesine el sallayarak gözyaşlarına boğuldu.

'Sevgilimden ayrıldım seninle biraz stres atayım'

Yurtta kalan bir çocuğun sevgilisinden ayrılması nedeniyle dayak yediğini iddia eden ilker Can Yıldız, "Bana 'Sevgilimden ayrıldım seninle biraz stres atayım' dedi. Beni dövdü, ondan sonra teşekkür etti. Kaldırıp yere fırlattı. Kafamı tekmelerle ezdi. 'Beni bir kişiye söylersen onların yanında da seni döverim' dedi. Korkudan kimseye birşey söyleyemedim. Sabah kalktığım zaman her yerim morarınca bende hocadan izin istedim. Ama bana okula gitmem gerektiğini söyledi. Beni zorla okula gönderdi. Akşam yurda geldiğim zaman arkadaşımın telefonundan gizlice annemi aradım. Beni gelip almasını istedim. Annem beni aldı sonra savcılığa gittik. Onları şikayet etmeye çalıştık. Annemin eski bir dosyası varmış. Polisler geldiler annemi alıp götürdüler" diye konuştu.Düzce Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Çakır ise, Çiğdem Alakaz'ın oğlu İlker Can Yıldız'ı kaçırdığı için dava açacaklarını söyleyerek, "Dayak yediğini iddia ettiği çocuk, İlker Car Yıldız'a sadece tokat attığını söylüyor. Annesi de çocuğu Düzce'ye gelerek kaçırmış. Ayrıca çocuğu köpek ısırmış. Annenin daha önce de bu tür vukuatları olmuş, çocuğunu kaçırmış. Tutanak tuttuk. Dava açacağız. Çocuk yüzde 50 mental sınıflarında okuyor. Yani özel eğitim alıyor. Sıkıntımız çocuktan yana değil annesinden" dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi

Telefon :0374. 2752060

Adres : Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı


SARUHAN Eczanesi

Telefon :0374. 2202005

Adres : Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler