Eriş İstifa Etmeli Mi?

Ana Sayfa / HABER / Eriş İstifa Etmeli Mi?
Boluspor, Ordu karşılaşmasıyla şampiyonluk ümidinden Levent Eriş'in bariz hatalarıyla uzaklaşmaya başladı.Her kaybettiğimiz karşılaşmaya bir kılıf bulan Levent Hocanın bizleri daha fazla kandırmasına izin vermeyeceğim.Sezon başında doğru karar alan Semercioğlu yönetimi, öncelikle hoca işini halletti.Hoca ile birlikte yapılacak transferleri de hocanın doğrultusunda yaptı.Bu kadar özveri ve yönetim tarafından verilen bu açık çek karşılığında maalesef Levent Eriş, bütün bu iyi niyete rağmen aldığı oyuncularla kuramadığı oyun düzeni nedeniyle istifa etmeli.Kimsenin Boluspor sevdalılarını, Boluluları ve özellikle Emin Semercioğlunu üzmesine müsaade edemem.
Hafta içi kendince basın açıklamaları yaparak bilgilendirme toplantıları düzenleyip 15. hafta lideriz diye basını oyalayan, Pazar günü oynanan futbol ile hafta içi hiçbir şey yapmadığı ortaya çıkan Levent Hoca istifa etmelidir
Aldığı futbolcuların performansları ve yaşları itibarı ile bu ligde çok iş yapamayacakları için istifa etmelidir.Etmelidir çünkü, devre arası en az 4-5 oyuncu isteyecek, gelen oyuncularla ekonomik sarsıntımız artarak devam edecektir.Levent Hocanın geçmişte çalıştırdığı takımlarla ilgili bir şey yazmam yakışık olmaz ama onurlu davranarak istifa edip, Boluspor'un önünü açacağını düşünüyorum.
İstifa kervanına Levent Hoca ile birlikte Genel kaptan Nedret Yıldız'da katılmalıdır.Kendi sahamızda kaybettiğimiz bir karşılaşma sonrası sen hocanın sırtını sıvazlarsan, o hoca hepinizin üstünde olur.Nedret Yıldız demişken, nereden yazsam diye düşündüm ama anlayabilinsin diye tek düze yazayım istiyorum.
Denizli maçı sonrası Genel Kaptan Nedret Yıldız'ı eleştirdim.Yazım başka bir sitede de olduğundan, cevabı o sitenin mail adresine Nedret kardeşimin kendisi tarafından atılmış. Sonrasında da iki mail daha kendisini över şekilde yazılarak benim Nedret kardeşime düşman olduğumu falan anlatılmış. Sevgili kardeşim, benim telefonum sende olduğuna göre ara sor. Bırak bu genel kaptanın muhatap olmaz havalarını.Bu gibi gereksiz işlere ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum.
Nedret'in ağabeyleri benim çocukluk arkadaşım, üstelik Nedret benim kardeşim yaşındadır. Aldığı görev hakkında çok bilgisi olmasa gerek, önemli hatalar yapıyor, yapmaya devam ediyor. Sevgili Nedret'in yaptığı hataları yazmamam mı gerekiyor?
Benim işim, gördüğüm hataları yazmak, onların işleri de kamunun malını en iyi şekilde yönetirken yanlışlarını düzeltmektir. Ben yazıyorum ya, hatalar üst üste yapılmaya devam ediyor. Sevgili Nedret, hani 4 maçta 10 puan alacaktık? Sen futbolun nasıl bir oyun olduğunu yıllardır aldığın görevlerden dolayı bilmen gerekirdi ama öğrenememişsin!Bu tavırlarla eski köye yeni adetlerin gelmesi şaşırmama neden oluyor.
Osman Gürsoy yıllarca bu görevi yaptı.Yaptığı zaman birimi içinde böylesi aleni hatalara düştüğünü hatırlamıyorum.Sen böyle kendini bulunmaz genel kaptan olarak görmeye devam edersen, yanlışları engelleyemezsin. Yaptığınız doğru işlerde var elbet.Futbolcu aileleri ile ilgilenmeniz, çocukların okullarını takip etmeniz, birliği sevgiyi öne çıkarmanız son derece önemli.Karabük gibi olsun istiyorsunuz ama buraların dışında futbol sahada oynanıyor. Dışarısını halletmişsiniz de, sahada ve skorda başarı olmayınca yaptıklarınız gölgede kalıyor.
Sevgili Nedret'e son olarak hatırlatmak isterim ki, sen işverensin.Hata yapan işçinin her hatasında sırtını sıvazlarsan işyerinden işte çıkmaz, işçide seni takmaz.Daha fazla yıpranmadan Levent hoca ile birlikte istifa edersen iyi olacağını düşünmekteyim.
Ordu, hafta içi 120 dakikalık Antalya maçı oynamasına rağmen, sahada etkindi.Bunu bile hesap edemeyen teknik kadro sanki biz oynamış gibi orta sahamız tel tel dökülürken önlem dahi alamadığı gibi, bir kamyon yardımcılar dahi bunu göremediler.Ordulu futbolcular bir ara kafa paslarıyla orta sahada bizimle dalga geçercesine oynarken benim içim acıyordu, peki sizin?
Orduspor'da olan sağ ve sol bek oyuncularının neler yaptığını görünce hayretler içinde kaldım.Bir takım bu kadar ayağa oynarsa, elini kolunu sallayarak ceza alanımıza girerse yapacak bir şeyimizin olmadığı ortaya çıktı.
Özellikle ilk yarıda topla oynama orantısı tahminen % 60 ile % 40 oranında oldu.Doldur boşalt futbolu oynayan ekibimiz Fabıano ile gol ararken, birde en etkili adam Ferhat'ın yanlış değişikliği bütün gücümüzü bitirdi.90 Dakikada Caner görünmezken, sen tutar en etkili adamı alırsan, aldığın adam son vuruşu yapamayacak kadar etkisiz kalırsa, 30 dakikada orta alana müdahaleyi göremezsen,sol tarafın hallaç pamuğu gibi olduğunda seyredersen sonuçta kaçınılmaz olur.
Hani ilk geldiğinde Boluluların ağzına bir parmak bal çalarak alt yapıdan yalandan 1-2 oyuncuyu hazırlık maçlarında oynattın ya, keşke o çocukları kazanmak için mücadele etseydin de bizde sığınacak bir noktana sığınsaydık.
Bunca emeğe, bunca paraya, ümitlerimize, olmasını istediğimiz sevinçlerimize yazık oluyor.
Futbolcularımızı yazarak kimsenin canını sıkmayacağım.Sadece Allah'ı, kitabı bilenlerin aldıkları paraları hak etmeleri gerektiğini ve kendilerine çeki-düzen vermelerini istiyorum.
Kötü günleri yaşamamak adına Güngören maçını almaları gerektiğini hatırlatıyorum.
Benim üzüntüm, Emin Semercioğlu'nun üzülmesidir.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar