Hezimet Edenle Etmeyen Bir Olur Mu?

Ana Sayfa / HABER / Hezimet Edenle Etmeyen Bir Olur Mu?
Ak Parti genel başkan yardımcısı Abdülkadir Aksu, Bolu Özel Dünya kadın hastalıkları ve doğum hastanesinin açılışını yaptı. Açılış törenine Bolu Valisi İbrahim Özçimen ve Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Aksu, Bolu Özel Dünya Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, milletin kendilerine hizmet edenleri çok iyi bildiğini ve çok iyi takdir ettiğini söyledi.

Özel Dünya kadın hastalıkları ve doğum hastanesinin resmi açılışı dün görkemli bir törenle yapıldı. Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu,hastane açılışında yaptığı konuşmada amaçlarının insana hizmet etmek olduğunu kaydetti. Aksu,"Kurulduğumuz günden beri hep bu felsefeyi kendimize şiar edindik. Milletimiz kendisine hizmet edenleri çok iyi bilmektedir. Çok iyi takdir etmektedir. Çalışanla çalışmayanı ayırt etmektedir. Çalışıp hizmet yapanla, dolaşıp, gezip laf üreteni çok iyi bilmekte ve zamanı gelince de bunu iyi bir şekilde değerlendirmektedir. Onun için amacımız hizmet diyoruz. Biz iktidarı hedef olarak görmüyoruz, insanımıza hizmet için bir araç olarak görüyoruz. Bunun içindir ki aziz milletimiz bize iki dönemdir iktidar görevi, sorumluluğunu verdi. Sorumluluk diyorum, çünkü biz iktidarı hedef olarak görmüyoruz. Bir sorumluluk bir mesuliyet, bir vebal olarak görüyoruz ve bunun gereğini yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz, azmi içerisindeyiz. Bu 8 yıllık dönemde çok güzel işler yaptık. Ama bana sorarsanız en çok iftihar ettiğimiz hizmetlerimizin başında sağlık hizmetlerimiz geliyor. Biz sağlık ve milli eğitime çok önem verdik. İlk defa bizim dönemimizde milli eğitim bütçesi bütün bütçelerin önüne geçti." Şeklinde konuştu.
Bolu Valisi İbrahim Özçimen ise ilin sağlık konusunda çok iyi olduğunu belirterek, "Standartlara vurduğumuzda sağlık konusunda Türkiye standartlarının önünde bir iliz. Türkiye'nin birçok ilinden sağlık sorunlarını çözmek için ilimize gelen hastalarımız var." diye konuştu. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da özel sektörün sağlık hizmetlerine girmesinin insanlara insanca değer verildiğinin ortaya çıkmasını sağladığını kaydetti. Yılmaz, "Şu anda Bolu'da hem resmi hem özel hastanelere gittiğimizde çok iyi muameleyle karşılaşıyoruz." ifadelerini kullandı. Hastanenin açılışı Abdülkadir Aksu, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından hastane ziyaret edilerek yetkililerden bilgi alındı.

''Çok su götürür ve tartışılır bir karar''

Açılış sonrasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Aksu, Ergenekon davası sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı tahliye etmedikleri için 9 hâkime verilen tazminat cezasının Yargıtay'da onanmasıyla ilgili olarak, ''Çok su götürür ve tartışılır bir karar'' dedi. Yargıtay'ın 9 hâkime verilen tazminat cezasını onamasının şu andan itibaren tartışılmaya başlandığını kaydeden Aksu, "Ama nihayet yargı kararıdır. Karar verilmiştir. Ama çok su götürür ve tartışılır bir karar. Tartışma konusu ve gündemde kalacak bir konu. Davanın öbür davalara aksedeceğini sanmıyorum. Etmemesi lazım. İnşallah öyle olmaz." Şeklinde konuştu. Aksu, CHP'de son günlerde yaşanan olaylarla ilgili olarak yöneltilen bir başka soru üzerine, "Ben prensip olarak başka bir siyasi partinin iç meselesini bizim tarafımızdan konuşulmasını tasvip etmiyorum. Konuşmam, kendi iç meseleleri. Halletsinler ondan sonra konuşuruz." karşılığını verdi. Ayrıca, 6 Mehmetçiğin hayatını kaybetmesine neden olan TSK mayınlarını döşemekle suçlanan Tuğgeneral Zeki Es'in,Genelkurmay Askerî Mahkemesi tarafından tutuklanmasıyla ilgiyi soruya Aksu, "Yargının verdiği karar uygun bir karardır. Türkiye'de bazı kişilerin suç işleme özelliği yoktur, serbestîsi yoktur. Kim suç işlemişse, yasalar nezdinde suçluysa, yasaların uygulanması lazım. Genelkurmay Başkanlığımız olayı incelemiş ve bu kararı vermiştir. Uygun bir karardır. Ama hukuki süreç bitmemiştir, yargılama devam ediyor. Hatta yargılaması devam eden bir konuda da konuşmamız lazım. Ortada kesin bir durum yok." diye cevap verdi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler