PKK'nın Ezberini Bozduk

Ana Sayfa / HABER / PKK'nın Ezberini Bozduk
AK Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun partilerinin gerek siyasal gerekse de insan hak ve hürriyetleri anlamında Türkiye'nin en ileri partisi olduğunu söyleyerek; "Partimiz ülkemizin en önemli sorunları arasında yer alan "Kürt sorunu" noktasında terör örgütü PKK'yı köşeye sıkıştıracak adımlar atıyor. Bunu PKK'nın ateşkes sürecini uzatmasından anlıyoruz" dedi.

12 Eylül 2010 Referandumunda Darbe anayasasının değişimi noktasında önemli adımlar atıldığını söyleyen Ercoşkun "Bunlar sadece bir başlangıç, genel seçimlerden sonra gerçek anlamda sivil ve demokratik bir Anayasa yapılacak "biçiminde konuştu.

AK Partinin özgürlüklerin teminatı olduğunu da vurgulayan Ercoşkun; "Örneğin 12 Eylül askeri yönetimi sırasında zorunlu hale getirilen din kültürü ve ahlak dersinin seçmeli ders haline getirilmesinde biz hiçbir sakınca görmüyoruz. Gerçek manada demokrasiyi istiyorsak, İnsan hak ve hürriyetleri anlamında bunun yaşama geçmesi gerekir" diye konuştu


AK Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde partilerinin 2007 seçimlerinde aldığı % 47'lik oy oranını aşmayı hedeflediğini söyledi. AK Parti hükümetinin Türkiye'nin en önemli sorunlarına cesur bir şekilde el attığını söyleyen Ercoşkun; "Hükümetimizin başlattığı ‘Demokratik açılım' sürecinde en fazla zarar görecek hatta var oluş sebebinin ortadan kalkacağı yapı PKK'dır. Dolayısıyla bölge halkından bu sürece çok ciddi bir destek geldiğini görünce PKK aldığı eylemsizlik kararıyla muhatap alınması noktasında bir girişimde bulunuyor. Sayın genel başkanımızın tavrı gayet nettir. Hükümetimiz doğru bildiği noktada ilerlemeye devam ediyor."dedi.

Siyasi çözüm ekonomiye olumlu yansır

2011 genel seçimlerinden sonra sivil ve demokratik bir anayasa yapılacağına dikkat çeken Ercoşkun; "Bazı çevreler Anayasaya bu ülkeyi ‘Türklerle Kürtler birlikte kurdu' şeklinde ibare konmasıyla terörün sona ereceği gibi öngörülerde bulunuyorlar. O zaman bu ülkeyi Lazlar, Çerkezler, Kürtler, Türkler hep birlikte kurdu diye bir sürü ekleme yapmak gerekir. Bunu anlamsız bulurum açıkçası. Şu anda öyle bir şeyin olabileceğine %1 bile ihtimal vermem. Çünkü maksat üzüm yemekse bunu dallanıp bulandırmanın hiçbir manası yok. Olması gereken ne ise bu süreçte zaten yapılıyor. Yeni anayasa ile birlikte gerçek demokrasi anlamında da her türlü açılımın olacağını, çağdaş, demokratik bir ülke konumuna geleceğimizi düşünürsek bu tarz düşüncelerin bizlere hiçbir şey kazandıramayacağı ortaya çıkar" biçiminde konuştu.
Bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bir cesaret gösterdiğine işaret eden Ak Parti Bolu il başkanı Ali Ercoşkun "Millette verdiği desteği açık bir şekilde ortaya koyuyor.2011 seçimlerinde çok büyük bir siyasi olay yaşanmazsa Ak partinin yeniden çok daha büyük bir destekle iktidara geleceğini söylemek yanlış olmaz. Ondan sonraki süreçte toplumsal mutabakatta göz önüne alınarak bu çalışmalar noktalanırsa Türkiye artık bambaşka bir hüviyete kavuşur. Siyasi gelişmeler çözülerse ekonomik anlamda da bu Türkiye'nin önünü bir kat daha açar. Zaten Türkiye şu anda ekonomik anlamda imrenilecek gelişmelere sahip oluyor. Bu politikalarla ülkemiz daha da ileri boyuta gider" diye konuştu.

Din derslerinin zorunlu olması
12 Eylül'den sonra başladı

12 Eylül 2010 Referandumunda Darbe anayasasının değişimi noktasında önemli adımlar atıldığını söyleyen Ercoşkun AK Partinin özgürlüklerin teminatı olduğunu belirterek; "Osmanlı İmparatorluğunun akabinde kurulan Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz. Dolayısı ile Osmanlı üç kıtada çok sayıda millete hükmederken oluşan bir kültürümüz var. Biz bu kültüre sahip dünyada eşi benzeri görülmemiş bir milletin fertleriyiz. Osmanlı; Hristiyanı, Yahudi'si, Müslümanı yâda envai çeşit insanın ayrı ayrı hukukunu değerlendirip, özgürce yaşama imkânı sağlamış. Böyle bir medeniyetin uzantısında tek düze tek tip bir bakış açısıyla hareket edilmesini zaten kabul etmemek lazım. Bunu şöyle de taçlandırmak lazım. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana daha yeni diyanet işlerinin başkanlığının bir teşkilat yasası ortaya çıkmaya başladı. Yani teşkilat kanunu olmayan bir kurumdu diyanet işleri. Mesela 12 Eylül'den sonra Din Kültürü ve Ahlak dersleri zorunlu hale getirildi ama bu ülkede yaşayan insanlarında her türlü tercihine saygı duymamız lazım. Gerçek manada demokrasiyi istiyorsak, İnsan hak ve hürriyetleri anlamında bunun yapılabilmesi lazım. Dolayısı ile aile istediği gibi çocuğunun eğitimini yönlendirebilmelidir. Bu, Yahudi bir ailenin çocuğunun Tevrat eğitimi alması şeklinde de gerçekleşebilir veya herhangi bir değişik görüşteki ailenin çocuğuna din dersi aldırmaması şeklinde de tezahür edebilir. O ailenin tercihine sunulmalı. Bu konuda kendinden şüphe edenin sıkıntısı olur. Bizim Allah şükür bu anlamda Türk aile yapısında kimsenin bir şüphesi olmaz. Ailelerin tercihi ne ise o çerçevede eğitim alması İnsan hak ve hürriyetleri kapsamında değerlendirilmesi gerekir."şeklinde konuştu.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler