Hülya Avşar Fırça Yedi

Ana Sayfa / HABER / Hülya Avşar Fırça Yedi
Güneydoğu'daki kadın örgütleri, 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' isimli televizyon dizisindeki tecavüz sahnesi ile ilgili "Benim tecavüz sahnem daha iyiydi" diyen sanatçı Hülya Avşar'a tepki gösterdi.

25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü öncesi bir araya gelen Güneydoğu'daki kadın örgütleri kadına yönelik yapılan şiddet ve tecavüzlerin magazinleştirilmesine tepki gösterdi. Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi Kardelen Kadın Araştırma ve Politika Merkezi'nde kadın örgütleri adına açıklama yapan Mukaddes Alataş, namus cinayetlerine kurban giden, tecavüze uğrayan ve şiddet mağduru kadın sayısının giderek artığını söyledi.

"Fatmagül'ün Suçu Ne?" isimli televizyon dizisinde Beren Saat'in tecavüz sahnesi ile ilgili "Benim tecavüz sahnem daha iyiydi" şeklinde daha önce açıklama yapan sanatçı Hülya Avşar'a tepki gösteren Alataş, "Son zamanlarda yapılan dizilerde kadına yönelik tecavüzü, şiddeti zaman zaman meşrulaştıran sahneler var. Kimi zaman hak etmiştir mantığıyla meşrulaştıran programlar izlettiriliyor. Artık herşey magazinleşti, kadın hayatı da böyle olmuş, Hülya Avşar'ın sözleri korkunçtur. Çünkü kadına yapılıyor. Hiçbir kadın bir erkeğe tecavüz etmedi bu güne kadar, tecavüz tamamen kadına ve kız çocuğuna yönelik bir eylemdir. Dolayısıyla bir insanlık suçudur, ister filmde olsun, hangi sahne sahici olursa olsun insanlık suçudur" dedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler