Okullarda enerji tasarrufuna gidiliyor

Ana Sayfa / HABER / Okullarda enerji tasarrufuna gidiliyor
Enerji tasarrufu ile ilgili ihtiyaçlara dair farkındalığın artırılması ve enerji verimliliği konusunda bilinç düzeyinin artırılması amacıyla...

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, enerji tasarrufu ile ilgili ihtiyaçlara dair farkındalığın artırılması ve enerji verimliliği konusunda bilinç düzeyinin artırılması amacıyla "Very School Projesi"ni hazırladı. Proje için 1.4 milyon euro bütçe ayrıldı.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda enerji tasarrufu sağlamak için "Very School" adlı bir proje hazırladı. Proje 2011 teklif çağrısı döneminde genel amacı, rekabetçi ve yenilikçi bir bilgi toplumunun gelişiminin hızlandırılması, bilgi ve iletişim teknolojilerinin topluma yaygınlaştırılması ve etkinleştirilmesi olan Bilgi İletişim Teknolojileri Politika Destek Programı(ICT PSP) kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

Bu proje, okulların enerjisinin verimli kullanılması konusunda bir yol haritası rolü üstlenirken, ayrıca proje okullarda enerji tüketiminin azaltılması için gerekli üç temel unsuru ele alacak. Bunlar; Okullara özgü bilgi iletişim teknolojilerinin oluşturulması; Okullarda enerji akışının daha iyi yönetilmesi; Okullardan sorumlu bölge seviyesindeki karar vericilerin enerji yönetimi ile ilgili sürece dâhil edilmeleri şeklinde hayata geçirilecek.

-PROJEYE 1.4 MİLYON EURO BÜTÇE TAHSİS EDİLDİ-
Very School projesi okullarda; enerji tasarrufu ile ilgili ihtiyaçlara dair farkındalığın arttırılmasının yanı sıra, enerji hizmetlerini elde etmek için yöntemsel rehberliğin sağlanması ve enerji verimliliği konusunda bilinç düzeyinin artırılmasını da amaçlıyor. Proje ortaklığı İtalya, Macaristan, Bulgaristan, Portekiz, İrlanda, İngiltere, Sırbistan, Belçika ve Türkiye'den 13 kuruluşun bir araya gelmesi ile oluşturulurken, proje bütçesi toplam 1 milyon 430 bin euro'dan oluşuyor.

Proje ayrıca, Kalkınma Bakanlığı tarafından da ödüle layık görüldü.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

EGE Eczanesi

Telefon :0374. 2176340

Adres : Karamanlı Mah.İsmet Paşa Cad.No:68/A (Ümit Disco Karşısı )


YAMANER Eczanesi

Telefon :0374. 2701100

Adres : Sağlık Mah.Sigorta Sok.1No.25/3(Köroğlu Devlet Hastanesi Polikinlikler Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler