Cim bom dan sürpriz çıkış

Ana Sayfa / HABER / Cim bom dan sürpriz çıkış
‘Madde ağır'
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, şikeye teşebbüs eden kulüplere de küme düşürme cezası öngören Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi için, "Ağır olduğu gerçeği var, ama şike, yapanın yanına kâr kalmamalı" yorumunu yaptı.

Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'nın; şike, şikeye teşebbüs ve teşvik primiyle ilgili 58. maddesinin değiştirilmesi konusunda tartışmalar sürerken, konuya muhalif yaklaşım gösteren Galatasaray'dan çarpıcı bir çıkış geldi. Milliyet'e konuşan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, "Kulüp olarak, şike ile şikeye teşebbüsü aynı kapsamda mı değerlendiriyorsunuz?" sorumuza, "Biz en baştan beri uluslararası kurallar ne diyorsa onun uygulanmasını istiyoruz. Bu kapsamda küme düşme varsa, bu ceza uygulanmalı" yanıtını verdi.
Öztürk, "UEFA ve FIFA, şike ile şikeye teşebbüsü farklı değerlendiriyor. Şike durumunda küme düşürüyor, ancak teşebbüs halinde durum değişiyor. Örneğin eksi puan cezası verebiliyor. TFF ise şikeyi de teşebbüsü de küme düşmeyle cezalandırıyor" hatırlatmamız karşısında ise şunları söyledi: " Disiplin Talimatı'ndaki hükümlere bakılırsa ağır olduğu gerçeği var. Ancak, şikenin, yapanın yanına kâr kalmamasından yanayız. İstediğimiz UEFA'nın şikeye gösterdiği hassasiyetin bizim için de geçerli olmasıdır. Yoksa Fenerbahçe ya da bir başka kulüp ismine göre bir yaklaşım içinde değiliz."

Son şampiyon Bursaspor!'
Adnan Öztürk, Kulüpler Birliği toplantısında Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'yı desteklemeleri konusunda ise, "Bunu toplantıda da dile getirdim. 4 büyükler bu süreçte yoruldu, yara aldı. Ancak son şampiyon Bursaspor'un Başkanı İbrahim Yazıcı bu koltuğa en uygun ismidir" dedi. Öztürk'ün, Bursaspor'u son şampiyon olarak gösteren sözleri yeni bir tartışma yaratacak gibi görünüyor.

Florya'da alkışlarla
Büyükşehir mesaisini sürdüren Galatasaray dün akşam renkli bir antrenman gerçekleştirdi. Çift kale maçta Fatih Terim'in; Ufuk, Ujfalusi, Gökhan Zan, Servet, Hakan, Melo, Kazım, Sabri, Selçuk, Eboue ve Baros'tan oluşturduğu yeşil takım ile beyaz takım karşılaştı. Kazım, Selçuk ve Eboue'nin attığı goller alkış aldı, Hakan adalesinden sakatlanarak idmanı bıraktı. Antrenmanı izleyen 300 kişilik taraftar grubu, oyunculara büyük destek verdi.

M. Park çekildi
Galatasaray ile Medical Park Hastaneleri, erkek basketbol takımına sponsorluk sağlanması konusunda anlaşma sağlayamadı. Medical Park'ın, Fenerbahçe'nin, Acıbadem ile sponsorluk anlaşmasını bozması üzerine bu kararı aldığı ve böylece sarı-kırmızılı kulübün 3 yılda 20 milyon dolarlık beklentisinin gerçekleşmediği bildirildi.

Terim tamam
Galatasaray'ın teknik heyeti, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sadece iki gün önce Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine girdi. 1 Temmuz tarihinde sözleşme imzalayan Teknik Direktör Fatih Terim ile iki yardımcısı Ümit Davala ve Claudio Taffarel'in isimleri dün TFF'nin ekranında yer aldı. Ancak Terim'in ekibinde bulunan Hasan Şaş'ın ismi, dün mesai saati sonuna kadar siteye girilmedi.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler