Felçli hastanın dramı

Ana Sayfa / HABER / Felçli hastanın dramı
Belinden aşağısı tutmayan felç hastası Nedim Çelikkaya (68), hayalini kurduğu engelli akülü arabası alabilmek için kendisinden istenen sağlık raporunu temin etmek üzere başvuruda bulunduğu İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nden aldığı şok yanıtla sarsıldı. Çelikkaya'nın iddiasına göre, hastane heyeti rapor talebini, "İki elin ve kolun da tutuyor. En az birinin tutmaması lazım" ifadeleriyle reddetti.

Felç hastası Çelikkaya'nın eşi Mürvet Çelikkaya, hastaneden aldıkları bu yanıt sonrası eşinin psikolojisinin bozulduğunu belirtti ve yetkililere sitem etti: "Eşim rapor alabilmesi için elini ve kolunuda mı kaybetmeli?"

Haber: Mehmet Korkusuz

Çakmaklar Mahallesi'nde eşiyle birlikte yaşayan felç hastası 68 yaşındaki Nedim Çelikkaya isimli vatandaş, uzun süredir hayalini kurduğu engelli akülü arabasına yasal mevzuatlardan dolayı sahip olamadı.
Çelikkaya, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın her hafta yaptığı hasta ziyaretleri kapsamında kendisini ziyaret ettiğini ve Yılmaz'ın kendisine engelli akülü araba tahsis edilmesi için personeline talimat verdiğini belirtti. Yılmaz'ın bu talimatı üzerine Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri ile görüştüklerini belirten Çelikkaya, yetkililerin akülü araba temin etmeleri için kendilerinden yasal mevzuat gereği tam teşekküllü bir sağlık kurumundan engelli raporu temin etmelerinin istendiğini ifade etti.
Bu gelişme üzerine İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne rapor almak için müracaatta bulunduklarını ifade eden Çelikkaya, yapılan tetkik ve kontrollerin ardından rapor heyetinin talebi, "İki elin ve kolun da tutuyor. En az birinin tutmaması lazım" ifadeleriyle reddettiğini söyledi.

"HASTANE KARARI EŞİMİN PSİKOLOJİSİNİ BOZDU"
Çelikkaya'nın eşi Mürvet Çelikkaya ise, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, hastaneden aldıkları bu yanıt sonrası 15 yıldır felç hastası olan eşinin psikolojisinin bozulduğunu belirtti. Mürvet Çelikkaya, eşinin belinden aşağısının tutmadığını, eşinin tüm ihtiyaçlarının kendisi tarafından karşılandığını belirterek, yetkililere yönelik sitemde bulundu: "Eşim rapor alabilmesi için elini ve kolunu da mı kaybetmeli?"

Mürvet Çelikkaya, açıklamalarının devamında, felç hastası eşine ihtiyaç duyduğu engelli akülü arabanın temini için gazetemiz aracılığıyla bir kez daha yetkililere çağrıda bulunarak sözlerini tamamladı.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar