5 yıldızlı kampüste 5 yıldızlı eğitim

Ana Sayfa / HABER / 5 yıldızlı kampüste 5 yıldızlı eğitim
İzmir'de 50 milyon dolarlık yatırımla kurulan Gediz Üniversitesi dünya markası olmayı hedefliyor. Mütevelli Heyeti Başkanı Kavuk, "Hedefimiz 5 yıldızlı kampusta 5 yıldızlı eğitim" diyor

Gediz Üniversitesi, İzmir Seyrek'te 50 milyon dolarlık yatırımla kurduğu kampusuyla kentin yeni cazibe merkezi haline geldi. Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, üniversitenin İzmirli eğitim gönüllülerinin bir araya gelerek oluşturduğu dev bir eğitim yatırımı olduğunu ifade etti. Kaliteli eğitimin ancak kaliteli ortamda verilebildiğini söyleyen Kavuk, "Hedefimiz 'beş yıldızlı kampusta beş yıldızlı eğitim'di. Bir diğer hedefimiz de buluşları ve araştırmalarıyla marka olarak görülen dünya üniversitesi haline gelmekti. Bunları sağlayabilmek için kurucu arkadaşlarımızla hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu kampusu ülkemize ve insanlığa kazandırdık. Bir dünya üniversitesi olabilmek için ne gerekiyorsa onu yerine getirdik" dedi.

"İZMİR'E BÖYLESİ YAKIŞIR"
Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de Gediz'in bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktığını dile getirdi. Prof. Dr. Çevik, bir yıl gibi kısa sürede kazandırılan kampusün, Gediz'in gücünü ve farkını ortaya koyduğuna işaret ederek şöyle konuştu: "Ege'nin incisi güzel İzmirimize ancak böyle bir kampus yakışırdı. Böyle bir eğitim yatırımı kazandırdığımız için gururluyuz. Yabancıların da yer aldığı deneyimli akademik kadromuzla, yeni bilim insanları, genç girişimciler, başarılı gençler yetiştirdikçe sevincimiz taçlanacak." Toplam 5 bin 500 öğrenci kapasiteli kampusta, interaktif altyapıya sahip 84 derslik, 22 amfi, aralarında nanoteknoloji, bilgisayarın da olduğu 9 laboratuvar, 6 mimarlık stüdyosu ve kütüphane bulunuyor.

Engelliler için engelsiz üniversite
Gediz Üniversitesi kampusunda engelliler de unutulmadı. Derslik ve amfilerden laboratuvarlara, yemekhaneden kafeteryaya kampusun her noktasına engellilerin kolaylıkla ulaşabileceği düzenlemeler yapıldı. Üniversite, 600 kişi kapasiteli gösteri merkezine de sahip. 700 metrekarelik merkezin en önemli özelliği ise tam akustik olması.

200 bin euroya sinema salonu
Üniversitede dijital ses ve son teknoloji ürünü perde sisteminin kullanıldığı 200 bin euroya mal olan bir de sinema salonu ile 500 oturma kapasiteli amfitiyatro da bulunuyor. Öğrenciler burada konserlerden tiyatro gösterilerine pek çok aktivite düzenleyebiliyor. Üniversitenin festivalleri de burada yapılıyor.

Bilim insanı yetiştirmeyi hedefliyor
Gediz Üniversitesi, araştırmacı, dünyayla rekabet edecek, yeni buluşlara imza atacak genç bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Bu amaçla gerekli tüm altyapı hazırlanmış. İlk etapta nanoteknoloji, 2 bilgisayar, network, iki elektrikelektronik, simülasyon-ergonomi, mekanik, makine dinamiği laboratuvarları kurulmuş.

Türkiye'de beşinci İzmir'de ise ilk
Buluşların ve bilimsel araştırmaların dünya çapındaki adresleri arasına girmeyi hedefleyen Gediz Üniversitesi'nde en önemli adım atıldı. İzmir'in ilk, Türkiye'nin de 5'inci nanoteknoloji laboratuvarı kuruldu. Üniversitenin maliyetinin önemli bölümü bu laboratuvara ayrıldı. Gediz Üniversitesi Nanoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Hadi Zareie, bu laboratuvarın sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde de az sayıda benzeri olduğunu belirtti. Dr. Zareie, "Burası sayesinde Gediz'i tüm dünya bilecek" dedi. Dr. Zareie, "Nanoteknoloji, elektronikten tıbba kullanılmadığı alan yok. Hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde başarı şansı nanoteknolojiyle artıyor" diye konuştu.

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar

Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi

Telefon :0374. 2101434

Adres : Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)


ÇAĞLA Eczanesi

Telefon :0374. 2122016

Adres : Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

Etiketler