ÖZEL AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA TAM DESTEK

Ana Sayfa / HABER / ÖZEL AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINA TAM DESTEK
Aladağ Orman İşletme Müdürlüğünde Özel Ağaçlandırma taleplerine destekler devam ediyor.

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğü, Belkaraağaç Orman İşletme Şefliği 2015 yılı sonbahar döneminde Özel Ağaçlandırma Uygulama Projesi ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne müracaat eden Celal Özdemir’in başvurusunun değerlendirildiği ve uygun görüldüğü, kendisine kredi desteği sunulduğu, bu kapsamda projenin uygulamaya konarak başarılı bir şekilde tamamlandığı bildirildi.
Çalışma kapsamında Bolu İli, Merkez ilçesi, Yenisefa (Yenicefelakettin) Köyü, Çırgonca Mevkii’nde 259 ve 260 nolu parsellerde toplam 0,8 ha sahada 250 adet aşılı ceviz fidanlarının dikildiği, saha için toplamda 10.929,00 TL. Kredi onayı verildiği ve ilk etapta yapılan çalışmalar karşılığında Celal Özdemir’e 10.115 TL Kredi ödemesi yapıldığı ifade edildi.
Yetkililere, Orman Genel Müdürlüğünün Ağaçlandırma Yönetmeliği ve Özel Ağaçlandırma Tamimi esaslarına göre yürütülen 5.000 m² ‘den büyük sahipli arazilerde yapılan Ceviz, Badem gibi özel ağaçlandırma çalışmalarında, yapılan toprak tahlili sonucu uygun olan sahalara, başvuru sahibinin Serbest Orman Mühendislerine yaptırdığı projenin Orman Bölge Müdürlüğünce onaylanmasına müteakip Orman Genel Müdürlüğünce Kredi onayı verildiği ve sahada projede belirtilen çalışmaların tamamlanması sonucu ilgiliye kredi ödemesi yapıldığı, 15 yıl vadeli olarak T.C. Ziraat Bankasının küçük ölçekli tarımsal işletme tanımına giren üreticilere uyguladığı kredi faizinin 1/7 ‘si oranındaki faizle verilen bu kredinin 15. yılın sonunda bir defada geri ödendiği belirtildi. Haber Merkezi

Etiketler

Yorumlar

Yorum Yaz / Bize Ulaş

Facebook Yorumlar