Gölcük Tabiat Parkı

Ana Sayfa / KEŞFET / Gölcük Tabiat Parkı

Bolu'nun 13 km. güneyinde ormanlar arasında suni olarak yapılmış küçük ve şirin bir set gölüdür.
Ulaşım: Göle ulaşım şehir merkezinden kalkan Bolu Belediyesi Halk Otobüsleri, Seben ve Kıbrıscık ilçe minibüsleri ile sağlanabilir.
Özellikleri: Yükseltisi 1206 m. olan gölün alanı 4,5 hektar, çevresi 1.300 metredir.
Etrafı sarıçam ve göknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzelliğiyle kaplı olan gölün hemen kenarında Devlet Konukevi olarak kullanılan şirin bir ev bulunmaktadır. Gölün etrafında bu tesisten başka kır gazinosu adıyla bir restaurant ve kafeterya vardır. Göl ve etrafı Tabiat Parkı olarak Milli Parklarca koruma altındadır. Çok şirin ve küçük olan bu göl çevresine araçla girilmemektedir. Gölde yılın belirli zamanlarında ücret karşılığı sportif olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Yılın her mevsiminde günübirlik gezmek, görmek, dinlenmek ve piknik yapmak amacıyla bir çok ziyaretçi gelmektedir.
Tabiat Parkı içinde bulunan bungalov tipi tesiste konaklama imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yakınlığı nedeniyle Karacasu beldesinde bulunan konaklama tesislerinde de kalınabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.


Facebook Yorumlar

Ne Aramıştınız?

REHBER

OTEL KONAKLAMA RESMİ KURUM - SAĞLIK YEME İÇME EĞLENCE OKULLAR - KURSLAR HİZMET - USTA - SERVİS İMALAT - ÜRETİM OTOMOBİL - ULAŞIM

NÖBETCİ ECZANELER

AYLİN Eczanesi

Telefon :0374. 2173002

Adres : Tabaklar Mh. İzzet Baysal Cad. No:63-12(İng Bank Karşısı)


İREM Eczanesi

Telefon :0374. 2229988

Adres : Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)


Bolu Nöbetci Eczaneleri

ETİKETLER